Hodorkovskis: CĀR nogalinātie Krievijas žurnālisti strādājuši pie izmeklēšanas par krievu algotņiem

0 Komentāru
Hodorkovskis: CĀR nogalinātie Krievijas žurnālisti strādājuši pie izmeklēšanas par krievu algotņiem
Foto: Postimees/LETA

Centrālāfrikas Republikā (CĀR) šonedēļ nogalinātie trīs Krievijas filmēšanas grupas dalībnieki strādājuši pie izmeklēšanas par Krievijas algotņu grupu “Vagner”, trešdien paziņoja bijušais Krievijas naftas magnāts un Kremļa kritiķis Mihails Hodorkovskis.

CĀR nogalināts žurnālists Orhans Džemals, operators Kirils Radčenko un režisors Aleksandrs Rastorgujevs.

Kā pavēstīja Hodorkovskis, žurnālistu grupa strādājusi kopīgi ar viņa projektu “Izmeklēšanas vadības centrs” pie izmeklēšanas “Krievijas algotņi”.

Par to, ka CĀR atrodas “Vagner” kaujinieki, iepriekš ziņoja Krievijas laikraksts “Novaja gazeta” un Francijas radio “Europe1”.

Kā pavēstīja vietējās amatpersonas, žurnālistus nogalinājuši desmit cilvēki, kas valkājuši turbānus un runājuši arābu valodā. Žurnālisti nogalināti uz vietas, bet viņu šoferim izdevies aizbēgt un paziņot par notikušo.

Žurnālisti nogalināti 23 kilometrus no valsts vidienes pilsētas Sibutas, viņi bija ceļā no galvaspilsētas Bangi uz 400 kilometru attālo Bambari pilsētu.

Kā pavēstīja amatpersonas, no Sibutas pilsētas žurnālisti izbraukuši ap septiņiem vakarā un vietējie drošībnieki centušies viņus atrunāt, jo bija jau satumsis. Žurnālistiem līdzi bija 8500 dolāru skaidrā naudā un aparatūra, tostarp divas dārgas kameras.

Kā vēsta vietējais medijs “Corbeau News Centrafrique”, CĀR varasiestādes aizdomās par uzbrukumu tur islāmistu nemiernieku koalīciju “Seleka”.

Ar derīgajiem izrakteņiem, arī urānu, bagātā CĀR ir viena no pasaules nabadzīgākajām un nestabilākajām valstīm.
0 Komentāru