Hodorkovskis aicina ES uzmanīties ar ekonomisko sankciju piemērošanu Krievijai

Komentāri
Hodorkovskis aicina ES uzmanīties ar ekonomisko sankciju piemērošanu Krievijai
FOTO: LETA

Kremļa kritiķis, bijušais Krievijas naftas magnāts Mihails Hodorkovskis otrdien, viesojoties Briselē, brīdinājis Eiropas Savienību (ES) uzmanīties ar ekonomisko sankciju piemērošanu Krievijai, jo rezultātā visvairāk cietīs krievu tauta.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs pagājušajā mēnesī paziņoja, ka Rietumu sankciju dēļ Krievija gadā zaudēs 40 miljardus dolāru (32 miljardus eiro).

Tomēr ar sankcijām nav izdevies piespiest Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu mainīt savu nostāju.

“Sankciju piemērošana Krievijas ekonomikai kā veselumam būtu kļūda,” likumdevējiem Eiropas Parlamentā (EP) sacīja Hodorkovskis, norādot, ka īstermiņa efektiem nākotnē var sekot daudzi stratēģiski mīnusi.

Hodorkovskis paziņoja, ka viņam ir pilnīgi nepieņemama doma, ka dzīves apstākļu pasliktināšanās pamudinās krievu tautu ātrāk saprast, cik sliktus līderus viņi ir ievēlējuši.

“Krievu tauta nedrīkst tikt atgrūsta no Eiropas,” viņš piebilda.

Hodorkovskis aicināja tā vietā pastiprināt sankcijas pret korumpētām amatpersonām, tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem un viņu biznesa partneriem.

“Mēs runājam par aptuveni 10% no pašreizējā politiskā un administratīvā veseluma. Tātad tie ir daži desmiti tūkstoši cilvēku,” norādīja Hodorkovskis.

“Lai gan viņi baidās par sankcijām, viņu bailes ir tādas kā virtuālas,” viņš piebilda.

Lasi vēl