2 komentāri
Hitlera sarakstītā Mein Kampf pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara nonāk grāmatnīcās
Foto: AFP / LETA

Pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara Vācijas grāmatnīcās atgriezies Ādolfa Hitlera sacerējums Mein Kampf jeb Mana cīņa.

2000 lappušu biezajā jaunajā izdevumā iekļauts gan pats Hitlera darbs, gan arī zinātnieku kritiskie komentāri par viņa tekstu. Kā norāda komentāru autori, jaunais izdevums palīdzēs kliedēt mītu, kas izveidojies ap Hitlera sacerējumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim autortiesības uz Mein Kampf piederēja Bavārijas zemei, kas kopš Otrā pasaules kara beigām kategoriski liegusi šo sacerējumu izdot vai tirgot visā Vācijā.

Foto

Taču autortiesību termiņš beidzās pērn, un nacistu līdera sacerējums nonāca sabiedriskajā valdījumā. Daļēji autobiogrāfiskajā vēstījumā izklāstīta Hitlera ideoloģija, kas kļuva par nacisma pamatu.  Viņš to sarakstīja 1924. gadā, kad pēc neveiksmīgā Alus puča Bavārijā bija ieslodzīts cietumā par nodevību.

TOP komentāri

 • Edvīns Puķe
  0 0 0

  Edvīns Puķe

  Augstākie valsts ierēdņi jau priekšlaicīgi sagatavo iemeslus savstarpējā naida kurināšanai un pilsoņu nepakļautības aktivizācijai nākotnē. Piemēram, izdevīgāku sociālu programmu nodrošināšana migrantiem nekā vietējiem ES iedzīvotājiem, kas neizbēgami provocēs cilvēku neapmierinātību pret migrantiem, neatkarīgi no migrantu skaita. Savukārt, arī migrantiem piedāvā atteikties no dažiem savas kultūrālas identitātes aspektiem, piemēram hidžābu aizliegums, kas tāpat izprovocēs migrantu naidu pret vietējiem un valdību. https://dra.lv/bwPnP
 • Rūdolfs
  0 0 0

  Rūdolfs

  Vispār jau Hitlers sēdēja cietumā par valsts apvērsuma mēģinājumu.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl