Helsinku pilsētas dome savā pagalmā atklāj Ziemassvētku pirti

1 komentārs

Tuvojoties Ziemassvētkiem, pilsētas dažādi cenšas gādāt par svētku noskaņojumu. Helsinku pilsētas dome sava nama pagalmā ierīkojusi publisku Ziemassvētku pirti, ko ikviens aicināts apmeklēt par baltu velti.

Pirtī iešana ir neatņemama somu kultūras sastāvdaļa, un teju ikvienam somam sauna ir arī savās mājās, taču Ziemassvētku laikā pilsēta vēlas iedzīvotājus šādā veidā īpaši saliedēt.

Jau vairāki simti cilvēku apmeklējuši bezmaksas publisko saunu, kas atrodas Helsinku pašā centrā. Kūpoši un pietvīkuši, ietinušies dvielīšos, pirtnieki veldzējas uz soliņiem, kas novietoti starp ēkām. Pirts mājiņas, dušas, skapīši un ģērbtuves – viss atrodas pilsētas domes pagalmā.

”Savā mūžā esmu bijusi saunā vismaz kādas tūkstoš reizes, varbūt vairāk – divtūkstoš. Esmu apmeklējusi kādas 40 dažādas publiskās saunas, bet šoreiz nav jāmaksā,” prieku par Helsinku domes iniciatīvu neslēpj vietējā iedzīvotāja Vallija Vehmā.

Iešana pirtī somiem jau sen no tradīcijas kļuvusi par dzīvesveidu.

”Tradīcijas stiprina iesaisti un kopības sajūtu. Tās ir svarīgas lietas arī pilsētai, lai tā būtu patīkama dzīvošanai. Un tādēļ mums ir šī Ziemassvētku pirts tradīcija, kas ir ļoti populāra,” uzskata publiskā pirts projekta vadītāja Anna Pakarīnena.

Pērn aizsākto bezmaksas ”Ziemassvētku saunu” apmeklēja vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Organizatori cer, ka šogad skaitļi tiks pārspēti, ņemot vērā lielo ārzemnieku interesi par somu pirti.

TOP komentāri

  • Laura
    0 0 0

    Laura

    Latvijā tā visticamāk būtu vieta, kur pulcējas bezpajumtnieki!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl