Helsinku pilsētas dome savā pagalmā atklāj Ziemassvētku pirti

1 komentārs

Tuvojoties Ziemassvētkiem, pilsētas dažādi cenšas gādāt par svētku noskaņojumu. Helsinku pilsētas dome sava nama pagalmā ierīkojusi publisku Ziemassvētku pirti, ko ikviens aicināts apmeklēt par baltu velti.

Pirtī iešana ir neatņemama somu kultūras sastāvdaļa, un teju ikvienam somam sauna ir arī savās mājās, taču Ziemassvētku laikā pilsēta vēlas iedzīvotājus šādā veidā īpaši saliedēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vairāki simti cilvēku apmeklējuši bezmaksas publisko saunu, kas atrodas Helsinku pašā centrā. Kūpoši un pietvīkuši, ietinušies dvielīšos, pirtnieki veldzējas uz soliņiem, kas novietoti starp ēkām. Pirts mājiņas, dušas, skapīši un ģērbtuves – viss atrodas pilsētas domes pagalmā.

”Savā mūžā esmu bijusi saunā vismaz kādas tūkstoš reizes, varbūt vairāk – divtūkstoš. Esmu apmeklējusi kādas 40 dažādas publiskās saunas, bet šoreiz nav jāmaksā,” prieku par Helsinku domes iniciatīvu neslēpj vietējā iedzīvotāja Vallija Vehmā.

Iešana pirtī somiem jau sen no tradīcijas kļuvusi par dzīvesveidu.

”Tradīcijas stiprina iesaisti un kopības sajūtu. Tās ir svarīgas lietas arī pilsētai, lai tā būtu patīkama dzīvošanai. Un tādēļ mums ir šī Ziemassvētku pirts tradīcija, kas ir ļoti populāra,” uzskata publiskā pirts projekta vadītāja Anna Pakarīnena.

Pērn aizsākto bezmaksas ”Ziemassvētku saunu” apmeklēja vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Organizatori cer, ka šogad skaitļi tiks pārspēti, ņemot vērā lielo ārzemnieku interesi par somu pirti.

TOP komentāri

  • Laura
    0 0 0

    Laura

    Latvijā tā visticamāk būtu vieta, kur pulcējas bezpajumtnieki!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl