Harijs un Megana vairs neizmantos karaliskos titulus

3 komentāri
Harijs un Megana vairs neizmantos karaliskos titulus
AFP / SCANPIX

Lielbritānijas princis Harijs un viņa sieva Megana Mārkla no šā gada pavasara vairs neizmantos savus karaliskos titulus un nesaņems finansējumu par karaliskās ģimenes pienākumu pildīšanu, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Tāpat pāris pārtrauks formāli pārstāvēt karalieni Elizabeti II un nepildīs karaliskos pienākumus, ieskaitot oficiālas militārās tikšanās.

Vienlaikus Saseksas hercogs un hercogiene paziņojuši, ka plāno atmaksāt nodokļu maksātāju naudu 2,4 miljonu Lielbritānijas mārciņu vērtībā, kas tika izmantota Frogmoras kotedžas atjaunošanai. Šis īpašums joprojām būs Saseksas hercogu ģimenes mājas Lielbritānijā.

Panāktā jaunā vienošanās stāsies spēkā šā gada pavasarī, informē Bekingemas pils.

Karaliene paziņojumā norādījusi, ka pēc vairāku mēnešu sarunām un pēdējā laika diskusijām viņa ir gandarīta, ka “kopīgi izdevies rast konstruktīvu un atbalstošu risinājumu mazdēlam un viņa ģimenei.”

“Harija, Megana un Ārčijs vienmēr būs ļoti mīlēti mūsu ģimenes locekļi,” teikts paziņojumā.

Karaliene paziņojumā norādījusi, ka apzinās, ar kādiem izaicinājumiem pēdējo divu gadu laikā saskāries Harijs un viņa sieva Megana. Vienlaikus karaliene pateicas Saseksas hercogam un hercogienei par ieguldīto darbu.

“Visa mana ģimene cer, ka šīs dienas vienošanās palīdzēs viņiem sākt veidot jaunu, laimīgu un mierīgu dzīvi,” paziņojumā paudusi karaliene.

Kā iepriekš vēstīts, princis Harijs un viņa sieva Megana Mārkla janvāra sākumā nāca klajā ar pārsteidzošu paziņojumu, ka viņi nolēmuši samazināt savu lomu karaļnama pārstāvēšanā.
3 komentāri