5 komentāri

Protestētāji ceturtdienas vakarā izlauzās cauri policistu rindai un ieņēma Maķedonijas parlamenta ēku. Šādi viņi izrādīja neapmierinātību ar, viņuprāt, negodīgo balsojumu parlamenta spīkera vēlēšanās.

Zālē demonstranti bļāva, mētāja krēslus un pat uzbruka deputātiem. Video un fotogrāfijās skaidri redzams, ka opozīcijas līderim Zoranam Zaevam ir asinīm klāta seja. Demonstranti ielenca Zaevu un viņa partijas biedrus, kliedzot “nodevēji” un neļāva pamest telpas.

Demonstranti galvaspilsētā Skopjē pulcējas mītiņos kopš decembra parlamenta vēlēšanām, kas noslēdzās bez skaidra viena politiskā spēkā pārsvara.

Demonstranti protestē pret ierosināto Zaeva sociāldemokrātu un etnisko albāņu koalīciju, ko viņi uzskata par draudu valsts nacionālajai vienotībai.

Decembrī notikušajās vēlēšanās VMRO-DPMNE uzvarēja ar nelielu balsu pārsvaru, bet nespēja atjaunot koalīciju ar etnisko albāņu partijām. Tad iejaucās sociāldemokrāti un ieguva albāņu atbalstu, solot piešķirt albāņu valodai oficiālas valsts valodas statusu.

ĀM atzina, ka Latvija ar bažām seko notikumiem saistībā ar uzbrukumiem parlamenta deputātiem Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē.

“Latvija stingri nosoda jebkāda veida vardarbību un aicina uz mieru un savaldību. Valsts atbildīgajām institūcijām ir jānodrošina miers un kārtība, lai demokrātijas un parlamentārie procesi var notikt bez traucējumiem,” uzsver ministrijā.

Foto

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • Gina Pavelskopfa ( ex - Zaķe )
  +3 +3 0

  Gina Pavelskopfa ( ex - Zaķe )

  Te būtu mums-latviešiem ko pamācīties.Nevis tikai čīkstēt netā,bet ķerties pie darbiem. Visus resnos mūļus samīcīt.
 • Skatītājs
  +2 +2 0

  Skatītājs

  Ha! Ja viņi būtu redzējuši kas mums te notiek! Ne tikai iedotu pa seju deputātiem! :D
 • fliks
  +1 +1 0

  fliks

  to es saprotu,nevis kā memļaki latvieši,pat baidās no sava pirdiena

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl