“Hamas” izšauj raķetes uz Izraēlu pēc pirmdienas sadursmēm Jeruzalemē

1 komentārs
“Hamas” izšauj raķetes uz Izraēlu pēc pirmdienas sadursmēm Jeruzalemē
AFP/SCANPIX

Jeruzalemē nedēļām ilgs, briestošs konflikts, pirmdien, 10.maijā, piedzīvoja kulmināciju pēc policijas sadursmēm ar palestīniešiem, kā arī vakara “Hamas’ raķešu zalvēm un Izraēlas atbildi uzlidojumos, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Pirmdienas rītā palestīniešu protestētāji raidīja akmeņus Izraēlas likumsargu virzienā. Policija atbildēja ar gumijas lodēm – pienāca ziņas par vismaz 300 ievainotajiem šajās sadursmēs. Vēlāk “Hamas” kaujinieki no Gazas joslas izšāva vairāk nekā 150 raķetes Izraēlas virzienā. Daļu pārtvēra Izraēlas aizsradzības sistēma. Pēc uzlidojumiem “Hamas” paziņoja par 20 bojāgājušajiem.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu

“Šovakar Jeruzalemes dienā, teroristu organizācijas Gazas joslā šķērsoja sarkano līniju un ar raķetēm apšaudīja Jeruzalemes pievārti. Mēs nepacietīsim uzbrukumus mūsu teritorijai, galvaspilsētai, pilsoņiem un karavīriem. Tie, kuri uzbrūk, maksās augstu cenu. Izraēlas pilsoņi, mēs nevēlamies eskalāciju, taču šis konflikts var turpināties vēl kādu laiku. ”

Konflikts eskalējās pēc iecerētās tiesas prāvas strīdā par īpašumiem Austrumjeruzalemē un potenciālas palestīniešu ģimeņu izlikšanas no mājām.

1 komentārs