Hāgas tribunāls attaisno Serbijas ultranacionālistu Šešeļu

0 Komentāru
Hāgas tribunāls attaisno Serbijas ultranacionālistu Šešeļu
AP/SCANPIX

Hāgas tribunāls ceturtdien, 31. martā, pilnībā attaisnojis kara noziegumos apsūdzēto serbu ultranacionālistu Vojislavu Šešeļu. Pret viņu bija izvirzītas deviņas apsūdzības noziegumos pret cilvēci Balkānu kara laikā deviņdesmitajos gados.

61 gadu vecais politiķis bija apsūdzēts par to, ka viņš vadījis serbu brīvprātīgos, kas Balkānu karu laikā 90. gados Bosnijā, Horvātijā un Vojvodinas reģionā Serbijas ziemeļos veica “tīrīšanas” operācijas.

Tiesnesis pavēstīja, – apsūdzības puse nav spējusi savākt pietiekamus pierādījumus viņa sodīšanai, tāpēc Šešeļs atzīstams par brīvu cilvēku.

”Kas attiecas uz noziegumiem pret cilvēci, tiesnešu vairākums nolēma, ka apsūdzības nav pierādītas, neskatoties uz pamatotām šaubām, ka sistemātiski uzbrukumi tika veikti pret ne-serbu iedzīvotājiem lielā daļā Horvātijas un Bosnijas Hercegovinas,” sacīja tiesnesis Žans Klods Antoneti.

Pats Šešeļs gan uz tiesas spriedumu nebija ieradies, un jau labu laiku Šešeļs atkal ķēries pie nacionālistiskas retorikas, piemēram, kādā mītiņā dedzinājis ASV un Eiropas Savienības karogus.

Apsūdzības uzturētāji tiesas lēmumu sola skrupulozi caurskatīt.

Video

0 Komentāru