Hāgas tribunāls attaisno Serbijas ultranacionālistu Šešeļu

Komentāri

Hāgas tribunāls ceturtdien, 31. martā, pilnībā attaisnojis kara noziegumos apsūdzēto serbu ultranacionālistu Vojislavu Šešeļu. Pret viņu bija izvirzītas deviņas apsūdzības noziegumos pret cilvēci Balkānu kara laikā deviņdesmitajos gados.

61 gadu vecais politiķis bija apsūdzēts par to, ka viņš vadījis serbu brīvprātīgos, kas Balkānu karu laikā 90. gados Bosnijā, Horvātijā un Vojvodinas reģionā Serbijas ziemeļos veica “tīrīšanas” operācijas.

Tiesnesis pavēstīja, – apsūdzības puse nav spējusi savākt pietiekamus pierādījumus viņa sodīšanai, tāpēc Šešeļs atzīstams par brīvu cilvēku.

”Kas attiecas uz noziegumiem pret cilvēci, tiesnešu vairākums nolēma, ka apsūdzības nav pierādītas, neskatoties uz pamatotām šaubām, ka sistemātiski uzbrukumi tika veikti pret ne-serbu iedzīvotājiem lielā daļā Horvātijas un Bosnijas Hercegovinas,” sacīja tiesnesis Žans Klods Antoneti.

Pats Šešeļs gan uz tiesas spriedumu nebija ieradies, un jau labu laiku Šešeļs atkal ķēries pie nacionālistiskas retorikas, piemēram, kādā mītiņā dedzinājis ASV un Eiropas Savienības karogus.

Apsūdzības uzturētāji tiesas lēmumu sola skrupulozi caurskatīt.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl