Gruzijas vēstnieks: Jo biežāk cilvēki brauks uz Latviju un redzēs, kā dzīvo Eiropā, jo visiem būs labāk

0 Komentāru

“Kad mēs satiekamies – gruzīni ar latviešiem – mēs jūtam, ka esam vienkārši kaimiņi, ka varam runāt, ka esam diezgan tuvu. Bija gadījumi, kad pilnīgi nepazīstami cilvēki, satiekot gruzīnus, saka, – mēs esam draugi,” saka Gruzijas vēstnieks Latvijā Teimurazs Džandžalija.

Jāatgādina, ka Gruzijai kopš šā gada marta darbojas bezvīzu režīms ar Šengenas zonas valstīm. Vēstnieks uz jautājumu, kā tas ietekmē Gruzijas ekonomiku un kādi ir ieguvumi, ir pārliecināts – jo vairāk gruzīni brauc uz Latviju, jo labāk ir visiem.

“Mums bija svarīgs lēmums ieviest bezvīzu režīmu – daudzi cilvēki tagad jau ir apmeklējuši Latviju. Tie gruzīni, kas vēl nekad nav bijuši Eiropas Savienības valstīs, tagad var braukt uz Eiropu, un saprast, kas ir Eiropa, kurā virzienā mēs vēlamies doties nākotnē. Jo vairāk gruzīni redzēs, kāda ir ES, kā dzīvo Eiropā, jo labāk tas būs mums visiem,” pauda vēstnieks.

Jāpiebilst, ka 2006. gada aprīlī Tbilisi darbu sāka Latvijas vēstniecība. Gruzija ir viena no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritārajām valstīm. 2014. gada 13. novembrī 12. Saeimā tika izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Gruzijas parlamentu. 2016. gadā Latvijas un Gruzijas preču tirdzniecības apgrozījums sasniedza 19 milj. eiro; eksports – 14,82, imports – 4,25 milj. eiro.

Interesanti, ka galvenās eksporta preces ir alkohols, zivju konservi, medikamenti, smaržas, importa preces – vīns, dārzeņi, rieksti, garšvielas.

0 Komentāru