Gruzija sākusi izjust Krievijas noteiktos ierobežojumus

2 komentāri
Gruzija sākusi izjust Krievijas noteiktos ierobežojumus
AP/SCANPIX

Nokaitētā situācija Krievijas un Gruzijas attiecībās atstās iespaidu uz Gruzijas ekonomiku. Tiek lēsts, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina aizliegums Krievijas aviokompānijām lidot uz Gruziju ievērojami samazinās tūristu pieplūdumu, un šī politiskā cīņa Gruzijai varētu gadā radīt miljardu eiro lielus zaudējumus.

Par spīti 2008. gadā notikušajam karam abu valstu starpā un valdību saspīlētajām attiecībām Gruzija joprojām ir Krievijas tūristu iecienīts galamērķis. Pagājušajā gadā vien Gruziju apmeklēja vismaz 1,7 miljoni krievu tūristu.Tieši tāpēc Gruzijas tūrisma industrijas pārstāvji pauduši bažas par ievērojamiem zaudējumiem, atzīstot, ka situācija, kas izveidojusies, ir politiski motivēta.

“Diemžēl Krievijas pašreizējā valdība izmanto politisko spiedienu, lai ietekmētu mūsu ekonomisko stāvokli. Gruzijas ekonomikas atkarība no Krievijas ir ievērojama. Tas pats bija 2008. gadā, kad pēc kara Krievija aizliedza Gruzijas vīna un minerālūdens eksportu. Tomēr es ticu, ka mēs atradīsim alternatīvas. Ja krievu tūristi nebrauks, ieradīsies citi, pasaule ir liela, un tūristu ir daudz,” uzskata ceļojumu aģentūras ”Globus” direktore Kakha Gogolašvili.

Krievijas valdībai ir uzdots spert nepieciešamos soļus, lai atgrieztu Krievijā Gruzijā esošos Krievijas pilsoņus. Gruzijā patlaban esošie tūristi pauž neizpratni par Putina rīkojumu apturēt lidojumus un norāda, ka tas neietekmēs viņu izvēli par labu atpūtai Gruzijā.

Tūrisma nozares eksperti jau aprēķinājuši, ka Krievijas lidojumu apturēšana valstij radīs zaudējumus miljardu eiro gadā.

“Tas ietekmēs Gruzijas ekonomiku, jo tūristu plūsma samazināsies, un tas ietekmēs vispārējo situāciju tūrisma jomā. Krievija apzinās instrumentus, ar ko var vērsties pret mūsu valsts ekonomiku, bet, es domāju, kas tas ir īstermiņā, mēs atradīsim alternatīvas Krievijas tūristiem,” piebilst ekonomists Pata Šešelidze.

Tikmēr, reaģējot uz esošo situāciju, Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili paziņojusi, ka Krievija ir ienaidnieks un okupants un Gruzijas valsts un sabiedrības šķelšana ir viens no Krievijas galvenajiem mērķiem.