Gruzija kļūst arvien populārāks galamērķis Krievijas tūristu vidū

Komentāri
Gruzija kļūst arvien populārāks galamērķis Krievijas tūristu vidū
Foto: Flickr / dare

Krievijas tūristi arvien biežāk par savu galamērķi izvēlas Gruziju. Par spīti nesenajam karam starp abām valstīm, Gruzijai ir daudz labu īpašību, kas Krievijas tūristu skatījumā to padara krietni pievilcīgāku nekā Ēģipti vai Turciju.

Skaļi čalojošu tūristu grupas vīnu darītavās un citos apskates objektos Gruzijā ir viens no pierādījumiem tam, ka šī valsts kļūst arvien populārāka Krievijas tūristu vidū. Gruzīnu viesmīlība, vēsturiski senas vietas, kā arī Melnās jūras kūrorti un izdaudzinātie vīni ir galvenās lietas, kas sajūsmina Krievijas tūristus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs daudz ko bijām dzirdējuši par viesmīlību, gardajiem ēdieniem un vīnu. Daudzi mūsu draugi šeit jau ir pabijuši tieši šo iemeslu dēļ. Mums bija labas rekomendācijas – draugi no Ukrainas šeit jau bija un teica, ka arī mums noteikti jāatbrauc,” teic Sergejs no Krievijas.

“Man grūti to paskaidrot, tas bija iekšējs aicinājums. Es gribēju iepazīt Gruzijas kultūru. Mani draugi te bija un devās prom ar ļoti pozitīvām emocijām, tāpēc arī es izlēmu atbraukt,” saka Andrejs.

2008. gadā Gruzijas un Krievijas starpā sākās karš par ietekmi separātiskajā Dienvidosetijas provincē. Tas ilga piecas dienas un nostiprināja Krievijas kontroli pār prokrievisko provinci, kas faktiski dzīvoja savu dzīvi jau kopš 1990. gada. Astoņus gadus pēc kara, Gruzijai ar Krieviju joprojām ir atšķirīgi viedokļi par Dienvidosetiju, taču attiecības ir krietni labākas.

Anastasija Pavlova, tūrisma kompānijas pārstāve: “Ar katru gadu mēs jūtam ka tūristu straumes kas sāka parādīties pēc Gruzijas un Krievijas attiecību uzlabošanās, jau ir izvērtušās par strauju upi. Mēs redzam ka ierodas patiešām daudz cilvēku. Un mēs redzam, ka vēl vairāk cilvēku grib braukt uz šejieni.”

Aprīlī starptautiskā reitingu aģentūra Fitch ziņoja, ka tūrismam Gruzijā ir liels potenciāls, jo valstī nepastāv augoši drošības riski kā daudzos citos konkurējošos galamērķos, piemēram, Ēģiptē vai Turcijā. Turklāt rubļa kursa krituma dēļ salīdzinoši lētā Gruzija Krievijas tūristiem kļūst vēl pievilcīgāka.

Lasi vēl