Grupas “U2” līderis Bono slepeni nopircis lielveikalu Lietuvā, atklāj “Paradīzes papīri”

0 Komentāru
Grupas “U2” līderis Bono slepeni nopircis lielveikalu Lietuvā, atklāj “Paradīzes papīri”
Foto: Reuters

Tikmēr pasaulē plašumā vēršas tā sauktais “Paradīzes papīru” skandāls, kas izgaismo ārzonās īstenotu krāpšanos ar nodokļiem. To īstenojuši daudzi šīs pasaules varenie, tostarp virkne slavenību. Izskanējis pat Anglijas karalienes vārds. Sarakstos ir arī slaveni mūziķi, sportisti un vēl simtiem bagātnieku.

Starptautiskā pētniecisko žurnālistu konsorcija rīcībā nonākuši dokumenti no 19 tā dēvētajās “nodokļu paradīzēs” reģistrēto uzņēmumu datubāzēm, tādēļ arī tiek nosaukti par “Paradīzes papīriem”.

Kopumā žurnālistu rīcībā nonākuši vairāk nekā 13 miljoni dokumentu. Tā piemēram, izrādījies, ka slavenās grupas “U2” līderis Bono, izmantojot Maltā bāzētu ofšoru, Lietuvas pilsētiņā Utenā par aptuveni sešiem miljoniem eiro iegādājies lielveikalu. Vietējiem tas ir liels pārsteigums. “Tā ir dīvaina sajūta, nekad nebūtu iedomājusies, ka tāda zvaigzne investētu savu naudu Utenas pilsētā,” saka veikala pārdevēja Deimante.

Slēptās finanšu mahinācijās piesaukts arī Anglijas karalienes vārds, kas Britu salās radījis pamatīgu šūmēšanos. Pašreizējā informācija liecina, ka ap 10 miljoni mārciņu no karalienes privātajiem līdzekļiem ieguldīti fondos, kas reģistrēti ārzonās Kaimanu salās un Bermudu salās.

“Atkal ir uzvirmojušas sabiedrības dusmas un sašutums par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Mēs runājam par desmitiem miljardu, kurus elite efektīvi aizpludina garām no mūsu nodokļu ieņēmumiem. Tagad mums ir jārīkojas, lai izbeigtu šo sociāli kaitīgo un ārkārtīgi dārgo skandālu,” norāda Leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins.

“Paradīzes papīros” esot minēta arī mūziķe Madonna, Kolumbijas prezidents, virkne slavenu un bagātu cilvēku, tostarp augsta ranga Trampa administrācijas darbinieks, kurš jau ticis pie palamas “Misters Ofšors”.

“Viens no galvenajiem ekonomikas padomniekiem Gerijs Kons saskaņā ar žurnālistu savākto informāciju ir bijis īpašnieks tik daudziem ārzonas uzņēmumiem, ka to pat īsti nav iespējas attēlot grafiski,” saka ASV kongresmenis Loids Dogets.

Britu žurnālisti izpētījuši, ka četrkārtējais Pirmās formulas pasaules čempions Lūiss Hamiltons, izmantojot īpaši komplicētas shēmas, izvairījies no nodokļu maksāšanas par savu privāto lidmašīnu.

0 Komentāru