Komentāri

Tikmēr pasaulē plašumā vēršas tā sauktais “Paradīzes papīru” skandāls, kas izgaismo ārzonās īstenotu krāpšanos ar nodokļiem. To īstenojuši daudzi šīs pasaules varenie, tostarp virkne slavenību. Izskanējis pat Anglijas karalienes vārds. Sarakstos ir arī slaveni mūziķi, sportisti un vēl simtiem bagātnieku.

Starptautiskā pētniecisko žurnālistu konsorcija rīcībā nonākuši dokumenti no 19 tā dēvētajās “nodokļu paradīzēs” reģistrēto uzņēmumu datubāzēm, tādēļ arī tiek nosaukti par “Paradīzes papīriem”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā žurnālistu rīcībā nonākuši vairāk nekā 13 miljoni dokumentu. Tā piemēram, izrādījies, ka slavenās grupas “U2” līderis Bono, izmantojot Maltā bāzētu ofšoru, Lietuvas pilsētiņā Utenā par aptuveni sešiem miljoniem eiro iegādājies lielveikalu. Vietējiem tas ir liels pārsteigums. “Tā ir dīvaina sajūta, nekad nebūtu iedomājusies, ka tāda zvaigzne investētu savu naudu Utenas pilsētā,” saka veikala pārdevēja Deimante.

Slēptās finanšu mahinācijās piesaukts arī Anglijas karalienes vārds, kas Britu salās radījis pamatīgu šūmēšanos. Pašreizējā informācija liecina, ka ap 10 miljoni mārciņu no karalienes privātajiem līdzekļiem ieguldīti fondos, kas reģistrēti ārzonās Kaimanu salās un Bermudu salās.

“Atkal ir uzvirmojušas sabiedrības dusmas un sašutums par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Mēs runājam par desmitiem miljardu, kurus elite efektīvi aizpludina garām no mūsu nodokļu ieņēmumiem. Tagad mums ir jārīkojas, lai izbeigtu šo sociāli kaitīgo un ārkārtīgi dārgo skandālu,” norāda Leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins.

“Paradīzes papīros” esot minēta arī mūziķe Madonna, Kolumbijas prezidents, virkne slavenu un bagātu cilvēku, tostarp augsta ranga Trampa administrācijas darbinieks, kurš jau ticis pie palamas “Misters Ofšors”.

“Viens no galvenajiem ekonomikas padomniekiem Gerijs Kons saskaņā ar žurnālistu savākto informāciju ir bijis īpašnieks tik daudziem ārzonas uzņēmumiem, ka to pat īsti nav iespējas attēlot grafiski,” saka ASV kongresmenis Loids Dogets.

Britu žurnālisti izpētījuši, ka četrkārtējais Pirmās formulas pasaules čempions Lūiss Hamiltons, izmantojot īpaši komplicētas shēmas, izvairījies no nodokļu maksāšanas par savu privāto lidmašīnu.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl