Grigule skaidro, kāpēc atturējās EP balsojumā par Navaļnija atbrīvošanu

Komentāri

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nosodījuši Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija, kā arī simtiem citu protestētāju aizturēšanu, pieprasot atbrīvot visus aizturētos un izbeigt “politiski motivētās” lietas. No Latvijas deputātiem Eiroparlamentā “pret” to balsoja Andrejs Mamikins un Tatjana Ždanoka, savukārt Iveta Grigule atturējās.

Rezolūciju pieprasot Navaļnija atbrīvošanu no klātesošajiem Latvijas eiroparlamentāriešiem atbalstīja Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš un Artis Pabriks, tomēr Andrejs Mamikins un Tatjana Ždanoka bija “pret”.

Savukārt Iveta Grigule balsojumā atturējās. “Cik es saprotu, protests nebija saskaņots, aresti tika veikti pamatojoties uz to. Es domāju, ka arī Latvijā, ja notiktu nesaskaņots mītiņš, droši vien jau arī būtu aizturēšanas un sodi, es plānoju atturēties,” tā pirms balsojuma viņa skaidroja savu nostāju.

Jāatgādina, ka vēl pavisam nesen Grigule izcēlās ar prokrievisku balsojumu Eiropas parlamentā – toreiz viņa balsoja “pret” EP pieņemto rezolūciju saistībā ar cīņu pret Krievijas un teroristisko organizāciju īstenoto propagandu.

Video

Lasi vēl