Grieķiju vajadzētu izmest no eirozonas, uzskata Reirs

Pievienot komentāru
Grieķiju vajadzētu izmest no eirozonas, uzskata Reirs
Foto: F64

Pēc kārtējām Grieķijas un aizdevēju “maratonsarunām” otrdien teorētiski tika panākta vienošanās par trešo aizdevumu Grieķijai, taču nauda, tā teikt, grieķiem vēl somā nekrīt. Šodien grieķu parlamentam bija jālemj, vai atbalstīt jaunos nosacījumus, lai par to rīt lemtu pārējo eirozonas valstu finanšu ministri.

Uz šīs dienas balsojumu Grieķijas parlamenta deputātiem bija pavēlēts ierasties obligāti. Premjers Ciprs ar kreditoriem tehniski panācis vienošanos, ka Grieķijai trīs gadu laikā varētu tikt piešķirti līdz pat 86 miljardi eiro. Taču, lai naudu Atēnas tik tiešām saņemtu, vēl jāpanāk kā grieķu pašu, tā pārējo eirozonas valstu piekrišana.

“Neraugoties uz šķēršļiem, pat šobrīd esmu noskaņots pozitīvi, ka mums izdosies vienoties un saņemt aizdevumu no Eiropas Stabilitātes mehānisma, un tas pieliks punktu finanšu neskaidrībai,” saka Grieķijas premjers.

Skaties foto!

Latvija, kas pati gājusi cauri krīzei, ir to valstu starpā, kas saglabā vislielāko skepsi pret kārtējo aizdevumu Grieķijai. Jo vairāk tāpēc, ka kopš pievienošanās eirozonai, Grieķija tiks glābta arī ar Latvijas iemaksām Eiropas Stabilitātes mehānismā. Atklātas šaubas, vai tas būtu pareizais solis, pauž Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs: “Valdībai būtu pilnībā jāpārliecinās, vai Grieķijai ir labā griba un vēlme īstenot. Tas nav Bankas lēmums, tas ir valdības, tāpēc aicinu pieiet tam atbildīgi. Situācija nav viennozīmīga.”

Tam piekrīt arī finanšu ministrs Jānis Reirs, no kura teiktā var noprast – ja teikšana būtu viņam, grieķiem nauda nebūtu jāaizdod. “Vistaisnīgākais risinājums būtu Grieķiju izmest no eirozonas, bet nav uzskaitīti visi riski, piemēram, imigrantu skaits, kas uzturas Grieķijā,” uzskata Reirs.

Tāpēc Finanšu ministrija līdz ceturtdienai gatavos savu viedokli par Grieķijas glābšanu. Ceturtdien tā iepazīstinās Saeimu un centīsies panākt tās atbalstu, lai Briseles sarunās Reiram būtu arī parlamenta dotais mandāts.

Skaties video!