Grieķijas premjers: Nav liecību par Baltkrievijas VDK aģentiem “Ryanair” lidmašīnā

1 komentārs
Grieķijas premjers: Nav liecību par Baltkrievijas VDK aģentiem “Ryanair” lidmašīnā
REUTERS/SCANPIX

Nav nekādu liecību, ka lidsabiedrības “Ryanair” reisa Atēnas-Viļņa lidmašīnā, kas svētdien tika nosēdināta Minskā, lai aizturētu baltkrievu opozīcijas žurnālistu Romānu Protaseviču, būtu bijuši Baltkrievijas Valsts drošības komitejas (VDK) aģenti, ceturtdien sacīja Grieķijas premjerministrs Kiriaks Micotakis,

“Mums nav nekādu norāžu, ka šajā lidmašīnā būtu bijuši VDK aģenti vai kādi citi drošības dienestu aģenti. Neviena. Nulle. Un mēs izmeklējām ļoti rūpīgi,” intervijā Vācijas laikrakstam “Bild” sacīja premjers.

Lidmašīnas sagrābšana bija “valsts atbalstīts pirātisms” ar vienu mērķi – aizturēt Protaseviču, piebilda Micotakis.

Baltkrievijas opozicionāri un “Ryanair” vadītājs Maikls O’Līrijs iepriekš pieļāvuši, ka lidmašīnā atradušies Baltkrievijas drošības dienesta aģenti, kas izkāpuši Minskā un lidojumu tālāk nav turpinājuši.

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko šos apgalvojumus noraidījis.

Jau ziņots, ka svētdien aviosabiedrības “Ryanair” pasažieru lidmašīnai, kas bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, Baltkrievijas gaisa telpā, netālu no Lietuvas robežas, nācās mainīt kursu un doties uz Minsku, kur Baltkrievijas kriminālpolicija aizturēja vienu no tās pasažieriem – opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba locekli, opozīcijas medija “Nexta” dibinātāju un bijušo galveno redaktoru Romānu Protaseviču, kuram Baltkrievijā draud nāvessods. Tika aizturēta arī Protaseviča draudzene Sofija Sapega, kas arī bija starp lidmašīnas pasažieriem.

Eiropadome pirmdienas vakarā vienojās par ekonomisku un personālu sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju, tostarp aizliedzot Baltkrievijas aviosabiedrībām lidojumus ES gaisa telpā un liedzot tām piekļuvi ES lidostām. Eiropadome arī pieprasīja nekavējoties atbrīvot Protaseviču un Sapegu un garantēt viņu pārvietošanās brīvību.

1 komentārs