Grieķijas premjers gatavs piekāpties kreditoriem

Komentāri
Grieķijas premjers gatavs piekāpties kreditoriem
FOTO: SCANPIX

Jauns pavērsiens Grieķijas problēmu maratonā. Valsts premjerministrs Aleksis Ciprs paziņojis par gatavību pieņemt teju visus kreditoru reformu priekšlikumus.

Īpašā, divu lappušu garajā vēstulē premjerministrs raksta, ka ir gatavs pieņemt visas reformas, izņemot dažas. Grieķija vēlas, lai atsevišķām salām tiktu saglabāta 30% pievienotā vērtības nodokļa atlaide un lai uz vairākiem mēnešiem atliktu reformas par pensionēšanās vecumu un uz ilgāku laiku saglabātu “solidaritātes piemaksas” nabadzīgajiem pensionāriem.

Vācijas kanclere Angela Merkele gan ir paziņojusi, ka pirms nedēļas nogalē paredzētā referenduma nekāda jauna vienošanās netiks panākta.

Grieķijas valdība, kas kopš pirmdienas bija slēgusi bankas, šodien uz laiku bija atvērusi gandrīz 1000 filiāles, lai pensionāri, kuriem nav bankas karšu, varētu izņemt līdz 120 eiro. Lai izņemtu līdzekļus tūkstošiem satrauktu un dusmīgu pensionāru visā valstī pie bankām stājušies garās rindās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl