Grieķijas pludmali “izraibina” cigarešu izsmēķi

Komentāri
Grieķijas pludmali “izraibina” cigarešu izsmēķi
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Nerimstoši saulainais laiks daudzus vilina atpūsties Grieķijas pludmalēs – taču gan vietējie, gan tūristi spiesti saskarties ar problēmu, kas jau pievērsusi vides un veselības aizsardzības aktīvistu uzmanību – iespaidīgu daudzumu ar cigarešu izsmēķiem.

Tiek lēsts, ka smēķētāji Grieķijā ik gadu vidē atstāj teju 22 miljonus izsmēķu jeb apmēram trīsarpus tūkstošus tonnu. No tiem puse atrodami pludmalēs, ziņo Grieķijas vēža asociācija. Grieķijā smēķēšana sabiedriskās vietās ir aizliegta ar likumu un jau septiņus gadus tiek kontrolēta ar naudas sodiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr pludmalēs likuma ievērošana tiek kontrolēta mazāk efektīvi, un daudzi tūristi smēķē tik un tā, aprokot vai nometot izsmēķus turpat smiltīs. Tikai retais izmanto iespēju smēķēt vietās, kur atrodamas atkritumu tvertnes, radot sašutumu cilvēkos, kas ieradušies baudīt tīru gaisu un pludmales – brīvas no izsmēķiem.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl