Komentāri

Eiropas ”nepaklausīgais skolēns” Grieķija, tēlaini runājot, atkal nonācis uz izslēgšanas sliekšņa, taču gan Atēnas, gan Brisele labi apzinās, ka mehānisma, kā to izdarīt, joprojām nav. Eiropas Komisija palīdzības programmai nospiedusi pauzi, līdz grieķi nākamnedēļ izdarīs izvēli, kurus spēkus vēlas redzēt valdība – tos, kuri atbalsta sadarbību ar aizdevējiem vai ir gatavi to anulēt.

Kopš Grieķijas bēdu sākšanās apritējuši seši gadi, bet nu šī nebūt ne rožainā sadarbība draud izbeigties pavisam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grieķijas ekonomika beidzot sākusi uzrādīt minimālus, tomēr uzlabojumus – bezdarbs sarucis no 28% līdz 25%, taču virs grieķu galvām karājas neiedomājami liels parāds – vairāk nekā 300 miljardi eiro, kas veido 175% no iekšzemes kopprodukta.

Taču bez ekonomiskās, Grieķijā notiek arī politiskā krīze. Nespēja trīs reizes vienoties par prezidentu novedusi pie kārtējām parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kurās panākumus prognozē ekstrēmistiem Syrizai. Viņi sola – ja iekļūs valdībā, vienošanos ar aizdevējiem anulēs. Tas liek pārējiem eiropiešiem jau atkal vaicāt, vai Grieķiju nevarētu izslēgt no eirozonas, ļaujot tai pašai grimt savās problēmās? Tā vēlētos vairāk nekā 60%ti vāciešu. Mehānisma, kā valsti izslēgt no eirozonas nav.

Taču aptaujas liecina, ka vēl vairāk par pakļaušanos taupībai, grieķiem nepatīk doma par izslēgšanu no eiro zonas – to atbalsta 75%.

Eiro ir jaunā viceprezidenta Valda Dombrovska tiešā atbildības joma. Viņš intervijā runā visas Eiropas Komisijas vārdā, tāpēc ir piesardzīgs un spekulācijās neielaižas. Taču Dombrovskis stāsta, ka Eiropas Komisija šobrīd ir apturējusi sarunas ar Atēnām līdz brīdim, kad tām būs jauna valdība.  Tātad Brisele piesardzīgi nogaida.

Sociāldemokrātu pārstāvis Andrejs Mamikins gan ir pārliecināts, ka ”troika” jeb aizdevēji panāks savu. Lai arī deputāts demonstrē neslēptu nepatiku pret šādu krīzes risināšanu, neko labāku nespēj piedāvāt arī viņš pats.

Grieķijas vēlēšanas notiks nākamsvētdien.

Vairāk skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl