Grieķijas bankas turpinās saņemt ārkārtas aizdevumus

Komentāri
Grieķijas bankas turpinās saņemt ārkārtas aizdevumus
FOTO: LETA

Grieķijas bankas turpinās saņemt ārkārtas aizdevumus. Tā šodien nolēmusi Eiropas Centrālā banka. Lēmums bija izšķirīgi svarīgs, jo citādi Grieķijas bankas jau rīt būtu jāslēdz, lai sagatavotos ieviest naudas izmaksāšanas ierobežojumus.

Šāds notikumu pavērsiens tuvinātu Grieķijas izstāšanos no eirozonas. Atēnās arī šodien veidojās rindas pie bankomātiem, jo cilvēkiem ir bažas par draudošo banku krīzi. Tikmēr Grieķijas parlaments vakarnakt atbalstījis premjerministra lēmumu pēc nedēļas rīkot referendumu par starptautisko aizdevēju nosacījumiem.

Vairums Atēnu ielās aptaujāto sola balsot pret aizdevēju prasītajiem jauniem taupības pasākumiem.

Grieķija atrodas uz maksātnespējas sliekšņa. Jau otrdien ir jāatmaksā aizdevums Starptautiskajam Valūtas fondam, bet naudas valstij nav, jo strupceļā ir nonākušas sarunas par aizdevuma nākamās daļas saņemšanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl