Grieķijas ārkārtas vēlēšanās uzvar ekspremjers Ciprs ar kreiso radikāļu partiju Syriza

Komentāri
Grieķijas ārkārtas vēlēšanās uzvar ekspremjers Ciprs ar kreiso radikāļu partiju Syriza
Foto: LETA

Pārāk sīksti, lai mirtu! Ar šādiem un līdzīgiem saukļiem pārliecinošu uzvaru ārkārtas vēlēšanās atkal svin kreiso radikāļu partija Syriza un Grieķijas ekspremjers Aleksis Ciprs. Par spīti viedokļu sadursmēm paša partijā, grieķi lēmuši Cipram ļaut turpināt nepopulāro reformu ceļu.

Ovācijas, dejas un uzvaras prieks – Atēnas vakarnakt līksmoja pēc nu jau trešās Syrizas uzvaras šogad. Kreiso radikāļu līderis Aleksis Ciprs nedalītu grieķu atbalstu saņēma janvārī, kad kļuva par premjeru, jūlijā referendumā kopā ar tautu pateica skaidru “nē” taupībai, ko pats gan jau nepilnu nedēļu vēlāk ar aizdevējiem pārkāpa, un pēc sadursmēm paša partijā, kam sekoja demisija, vakar notikušajās ārkārtas vēlēšanās atkal saņēmis tautas atbalstu, ka ir uz pareizā ceļa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apkopojot lielāko vairumu, 90% balsu, Cipra partija saņēmusi 35,5% lielu sabiedrības atbalstu, atstājot sīvāko konkurentu labēji centrisko Jauno demokrātiju otrajā vietā ar 28%. Cipram pietrūkst vien sešu vietu, lai 300 deputātu lielajā parlamentā iegūtu absolūto vairākumu. Koalīciju demisionējušais premjers sola izveidot ātri, par sabiedrotajiem ņemot jau iepriekšējos domubiedrus populistu partiju Neatkarīgie grieķi.

Ar demisiju un ārkārtas vēlēšanām Ciprs riskēja, taču tas tomēr atmaksājās. No jauna dotais mandāts viņam atvieglos gan sarunas Briselē, gan, galvenokārt, nepopulāro reformu īstenošanu, ko Ciprs aizdevējiem apsolījis apmaiņā pret trešo palīdzības programmu.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl