Grieķijai neesot naudas parāda atmaksai

0 Komentāru
Grieķijai neesot naudas parāda atmaksai
Foto: LETA

Grieķijas valdība nebūs spējīga veikt kārtējo maksājumu Starptautiskajam Valūtas fondam, paziņojis valsts iekšlietu ministrs.

Jūnija sākumā Grieķijai jāatmaksā aizdevējiem 1,6 miljardi eiro, taču ministrs Nikos Voutsis paziņojis, ka valsts to nedarīs, jo naudas šim nolūkam nav. Aizdevuma atmaksas pārtraukšana var likt Grieķijai izstāties no eirozonas un iedragāt vienotās valūtas nākotni. Bažas par to paudis arī Grieķijas finanšu ministrs, norādot, ka šāds scenārijs novedīs pie eiro sabrukuma.

”Tas būs vienotās valūtas projekta beigu sākums. Lai vai ko daži analītiķi saka par ugunsmūriem, tie nepasargās valūtu, ja investori sapratīs, ka eirozona nav nesašķeļama. Tas būs tikai laika jautājums, kad viss projekts sāks brukt,” paudis Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis.

Starp Atēnām un starptautiskajiem kreditoriem jau mēnešiem notiek sarunas par reformām, kas jāveic Grieķijai, lai tiktu izmaksāti pēdējie 7,2 miljardi eiro palīdzības finansējuma. Tomēr jau šonedēļ Rīgas samitā izskanēja pārliecība, ka sarunas ir ievilkušās.

0 Komentāru