Grieķijā vēsturiska diena – parlaments atbalsta geju un lesbiešu civilo savienību

Komentāri

Agrā trešdienas, 23. decembra, rīta stundā Grieķijas likumdevējs deva atļauju viendzimuma pāriem stāties civilā savienībā. Kā saka paši aktīvisti – tā vēl nav uzvara, taču pamats svinībām – noteikti.

“Viss, ko vēlamies Ziemassvētkos, ir vienlīdzība!” – ar šādiem plakātiem geju tiesību aktīvisti naktī uz trešdienu pulcējās pie Grieķijas parlamenta, kurš deva atļauju viendzimuma pāriem stāties civilā savienībā. Šāds partnerattiecību formāts nav laulība un nepieļauj adoptēt bērnus, taču sakārto mantošanas un īpašuma tiesības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Telis Raptis, geju tiesību aktīvists:

Šodien jūtamies kā svētkos! Lai arī neesam 100% apmierināti, šovakar mēs svinam, bet rīt izvirzīsim jaunus mērķus un turpināsim cīnīties par savām tiesībām. Ceļš uz vienlīdzību ir garš.

“Par” viendzimuma pāru savienību nobalsoja 193 deputāti, 56 deputāti bija “pret”.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl