Grieķija un Vācija izlīgst mieru

1 komentārs
Grieķija un Vācija izlīgst mieru
AFP/SCANPIX

Uzlabojušās Vācijas un Grieķijas savstarpējās attiecības. Pēdējos gados abu valstu starpā valdījušas saspringtas attiecības, ko izraisīja Grieķijas finanšu problēmas. Vācija pārmeta bezatbildību, kamēr Grieķija – Vācijas gribas uzspiešanu. Grieķijā vēl pirms dažiem gadiem kanclere Angela Merkele tika attēlota kā Hitlers.

Nu savstarpējie pārmetumi likti pie malas. Vismaz valstu vadītāju starpā.

Ceturtdien Merkele viesojās Atēnās, kas bija viņas pirmā vizīte Grieķijā kopš 2014. gada. Tobrīd kreisi noskaņotais Aleksis Ciprs kļuva par premjerministru. Nu atkal abi apmainījās ar labiem vārdiem viens otram. Ciprs pateicās par Vācijas un tās investoru uzticību Grieķijai, savukārt Merkele uzteica Grieķijas veikumu valsts finanšu uzlabošanā.

“Fakts, ka vairāki lieli Vācijas uzņēmumi ir investējuši Grieķijā, apliecina augošo uzticību šīs valsts ekonomikas izaugsmei,” sacīja Merkele.

Savukārt Ciprs akcentēja, ka Merkele pēdējos četros gados bijusi uzticama sadarbības partnere. ”Mēs domājam to, ko runājam,” tā sacīja Grieķijas vadītājs.

Grieķija augustā saņēma pēdējo maksājumu no valsts glābšanas programmas, kas ilga astoņus gadus.

Politikas analītiķi norāda, ka šī varētu būt Merkeles atvadu vizīte no Cipra. Proti, viņam pašam savās mājās neklājas viegli un drīzumā gaidāms uzticības balsojums par viņa vadīto valdību.

1 komentārs