Grieķijā svarīgas vēlēšanas

0 Komentāru
Grieķijā svarīgas vēlēšanas
(Foto: LETA)

Svarīgākās vēlēšanas Eiropā – tā par svētdien gaidāmajām Grieķijas parlamenta ārkārtas vēlēšanām saka politikas analītiķi. Pēdējās aptaujas pārliecinošu uzvaru sola kreiso ekstrēmistu partijai SYRIZA. Tā populistiski sola pārskatīt pašreizējās valdības īstenotos taupības pasākumus, kas varētu beigties ar Grieķijas izstāšanos no eirozonas. Tiesa, kaut jostu savilkšana grieķiem nepatīk, vairums no eiro šķirties nevēlas.

Grieķijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas notiek, jo pērn iepriekšējais sasaukums trīs balsošanas kārtās tā arī nespēja ievēlēt valsts prezidentu. Visu janvāri Akropoles dzimtenē notika sīva priekšvēlēšanu cīņa.

Aptaujas sola dramatisku pavērsienu valstij, kas tik tikko sāk atgūties no ekonomiskās krīzes šoka. Ar lozungu ”cerība ir priekšā”, aptaujās dominē kreisie ekstrēmisti no partija Syriza. Viņi sola pārskatīt līdzšinējā premjerministra Antona Samara ieviesto taupības politiku un pārskatīt starptautiskā aizdevuma programmas nosacījumus.

Cerību, ka Grieķijas vēlētāji izdarīs pareizo izvēli, paudusi arī Vācijas kancelere Angele Merkele, pēc kuras teiktā, Grieķijai ir jāpaliek Eiropas kopējā stāsta daļai. Iepriekš gan preses ziņoja, ka Vācija ir gatava, ka Grieķija pamet eirozonu. Arī aptaujas liecina, ka vairums grieķu valūtas revolūciju nealkst un labprāt arī turpmāk izmatotu eiro.

0 Komentāru