Grieķija sola sniegt atbalstu Lietuvai nelegālās migrācijas ierobežošanā

8 komentāri
Grieķija sola sniegt atbalstu Lietuvai nelegālās migrācijas ierobežošanā
AP/SCANPIX

Grieķijas galvaspilsētā Atēnās, uzņemot Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti, Grieķijas premjers Kirjaks Micotakis paudis gatavību atbalstīt Lietuvu nelegālās migrācijas krīzē, ko izraisījis Lukašenko režīms Baltkrievijā, vēsta TV3 Ziņas.

Grieķija, kas ir bijusi viena no galvenajām migrantu ieceļošanas vietām Eiropas Savienības dienvidos, paudusi apņemšanos dalīties ar savu pieredzi cīņā ar robežšķērsotājiem. Micotakis situāciju Lietuvā salīdzināja ar situāciju, ar kuru Grieķija saskārās pagājušajā gadā, kad Turcija paziņoja, ka robežas uz Eiropu ir atvērtas.

Kirjaks Micotakis, Grieķijas premjerministrs

“Ne Grieķija dienvidos, ne Lietuva ziemeļos nevēlas kļūt par vārtiem uz Eiropu cilvēku kontrabandas tīkliem vai trešo valstu nodomiem izdarīt spiedienu uz Eiropas Savienību. Un mūsu mērķim jābūt ne tikai atturēt, bet arī apturēt bīstamās noziedzīgās bandas.”

Tikmēr Lietuvas premjerministre uzsvēra, ka Lietuva nav un nebūs “koridors” migrantiem uz Eiropas Savienības rietumu un ziemeļvalstīm.

Ingrīda Šimonīte, Lietuvas premjerministre

“Lietuva nav koridors, tas nav ceļš uz Eiropas Savienību, Zviedriju, Vāciju vai citām valstīm. Cilvēku skaits, kas šķērso mūsu robežu, pēdējās nedēļās ir 20 reizes lielāks nekā 2020. un 2019. gadā kopumā. Baltkrievijas režīms piedalās šīs pieaugošās migrantu plūsmas organizēšanā uz mūsu valsti.”

Kopš maija beigām Lietuvu no Baltkrievijas sasnieguši jau vairāk nekā 2000 nelegāļu, vairums no viņiem irākieši.

Lasi vēl:

8 komentāri