Grieķija sastapusies ar jauna veida bēgļiem – patvērumu lūdz Turcijas inteliģence

0 Komentāru

Grieķija sastapusies ar jauna veida bēgļiem – patvērumu lūdz Turcijas inteliģence, kas nonākusi opozīcijā prezidenta Erdoana režīmam.

Uzņemti jau ap 3000 cilvēku – viņu vidū daudzi profesori, kuriem Turcijā iesaldēti bankas konti un tādējādi liegta pat iespēja iegādāties pārtiku. Pret šiem patvēruma lūdzējiem grieķi ir pretimnākoši.

No Turcijas galvaspilsētas Stambulas līdz otrai lielākajai Grieķijas pilsētai Salonikiem ir vien stundas lidojums. Pēdējā laikā Turcijas prezidenta opozicionāriem dzimtenē klājas arvien grūtāk, un daudzi pako mantas, lai pārceltos politiskajā trimdā uz kaimiņvalsti.

Pēc neveiksmīgā valsts apvērsuma 2016. gada jūnijā Erdoans pret opozīciju uzsācis niknu cīņu. No darba atbrīvoti 150 000 cilvēku – skolotāji, policisti. Iesaldēti režīma kritiķu bankas konti, liedzot piekļuvi iztikas līdzekļiem. Patvērumu Grieķijā lūguši 3000 politisko bēgļu.

Sofija Aslanidou
Saloniku mēra padomniece bēgļu jautājumos

Viņi pieder pie vidusšķiras. Krietni atšķirīga sociālā šķira, salīdzinot ar bēgļiem no citām valstīm, piemēram, Afganistānas, Irākas, Sīrijas. Viņi lielākoties ir universitāšu profesori, žurnālisti, tiesneši. Izglītoti cilvēki!

Nozīmīgas ir arī vēsturiskās attiecības – grieķi un turki savā starpā karojuši, pēdējo reizi liels militārais konflikts bijis pirms 100 gadiem, taču vēsturiskā bagāža liek par sevi manīt aizvien.

“Viņi grib palikt Salonikos, jo robeža ar Turciju ir ļoti tuvu. Kopš 1921. gada kara ar Turciju viņi šeit jūtas krietni mājīgāk, nekā, piemēram, Atēnās,” norāda Aslanidou.

Inteliģentos turkus grieķi mēdz dēvēt par labajiem bēgļiem. Bet pamatīgas galvassāpes viņiem sagādā kaimiņvalstu noziedzīgie sindikāti, kuru biznesa avots kopš 2015. gada ir tieši nelegālo ceļotāju pārvešana.

“Nelegālais alkohols, tabaka. Tagad – cilvēku nelegāla transportēšana. Starp tiem ir grieķi, kā arī veseli “tīkli”, kuros ir moldāvi, rumāņi, albāņi. Daudznacionāli grupējumi,” stāsta
Grieķijas migrācijas ministrijas pārstāvis Nikolass Ranguss.

0 Komentāru