Grieķija sarēķinājusi – Vācija tai ir parādā nepilnus 300 miljardus eiro

Komentāri
Grieķija sarēķinājusi – Vācija tai ir parādā nepilnus 300 miljardus eiro
Foto: LETA

Grieķija šodien piestādījusi rēķinu Vācijai – grieķi aprēķinājuši, ka Vācija tai ir parādā nepilnus 300 miljardus eiro par nacistu pastrādātajiem postījumiem. Nekad iepriekš Grieķija nebija oficiāli izkalkulējusi nacisma laika zaudējumus, tādēļ Vācija pieļauj, ka tas ir vien grieķu mēģinājums kaut kā risināt savas budžeta problēmas.

Grieķijas valdība apgalvo, ka Vācija tai ir parādā vairāk nekā 278 miljardus eiro par kara laika noziegumiem. Šo summu veido vairākas daļas. Desmit miljardus eiro no šīs summas sastāda tā dēvētais piespiedu aizdevums. Nacistiskā Vācija to savulaik lika izsniegt Grieķijas Nacionālajai bankai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācija uzstāj, ka jautājums par kara reparācijām Grieķijai jau sen ir atrisināts. Vācijas kanclerei Angelai Merkelei pietuvināts politiķis, Bavārijas federālās zemes finanšu ministrs uzskata, ka Grieķija šo jautājumu izmanto vien, lai izskaidrotu savas problēmas ar budžetu. Zīmīgi, ka nekad iepriekš Grieķija nebija oficiāli izkalkulējusi zaudējumus par nacistu noziegumiem un izlaupīšanu 40. gados.

”Šis ir ļoti sensitīvs jautājums, kas būtu jārisina ar ļoti lielu piesardzību. Taču viens ir skaidrs – šo jautājumu nedrīkst ekspluatēt, lai izskaidrotu iespējamo budžeta deficītu Grieķijā. Manuprāt, tā ir ļoti nepareiza stratēģija un šobrīd ir arī pilnīgi nevietā. Skaidrs, ka repatriācijas prasības patiesībā šeit nozīmē eirozonas naudu kopumā,” norāda Bavārijas federālās zemes finanšu ministrs Markuss Šoders.

Grieķija šobrīd ir uz bankrota robežas. Valstij jau līdz ceturtdienai Starptautiskajam Valūtas fondam ir jāatmaksā 450 miljonu eiro liels parāds, taču Eiropa  pagaidām ir atteikusies atbloķēt kārtējo aizdevuma maksājumu Grieķijai pirms tiks pieņemts plāns kādas reformas valsts plāno īstenot.  Daļa ekspertu bažījas, ka bez Eiropas palīdzības Grieķijā jau šomēnes iestāsies maksātnespēja.

Lasi vēl