Komentāri
Grieķija par kreditoru piedāvājumu izsludina referendumu
Foto: AFP/LETA

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs naktī uz sestdienu paziņojis, ka 5. jūlijā valstī tiks rīkots referendums jautājumā par to, vai Grieķijai jāpieņem starptautisko kreditoru nosacījumi attiecībā uz finansiālo palīdzību. Sestdien par šo priekšlikumu ārkārtas sēdē balsos parlaments.
Televīzijas uzrunā Ciprs nosaucis šo plānu par pazemojumu Grieķijai un kritizējis stingros taupības pasākumus, ko pieprasa kreditori.

Tikmēr eirozonas finanšu ministri sestdien Briselē gatavojas apspriest iespējas pēdējā brīdī glābt Grieķiju no maksātnespējas.

Atēnas piektdien noraidīja kreditoru pēdējos priekšlikumus uz pieciem mēnešiem pagarināt pašreizējo finansiālās palīdzības programmu un piešķirt 12 miljardus eiro, ja Grieķija piekristu virknei reformu. Kā uzskata Grieķijas valdība, pieprasītās reformas veicinātu recesiju, turklāt finansējums esot nepietiekams.

Kā ziņots, Grieķijas starptautiskie kreditori piedāvājuši par pieciem mēnešiem pagarināt pašreizējās valsts glābšanas programmas termiņu apmaiņā pret vairāku reformu īstenošanu, liecina ziņu aģentūras AFP aplūkotie aizdevēju priekšlikumi.

Grieķijas 240 miljardu eiro lielās glābšanas programmas termiņa pagarināšana līdz novembra beigām būtu jau trešā kopš pērnā decembra un nodrošinātu finansiālās grūtībās nonākušajai valstij vairāk laika, lai ar Eiropas partneriem spētu vienoties par turpmāku finanšu palīdzību.

Tāpat piektdien kreditoru paustie priekšlikumi vēsta, ka starptautiskie aizdevēji būtu gatavi Grieķijai izmaksāt 1,8 miljardus eiro, lai valsts spētu Starptautiskajam Valūtas fondam veikt parādsaistību maksājumu, ja parlaments balsojumā atbalstīs reformu vienošanos, vēsta AFP.

Lasi vēl