Grieķija netiek galā ar bēgļu straumi un sūta ekonomiskos bēgļus atpakaļ uz Turciju

0 Komentāru
Grieķija netiek galā ar bēgļu straumi un sūta ekonomiskos bēgļus atpakaļ uz Turciju
EPA/LETA

Uz Turciju atpakaļ nosūtīta pirmā migrantu grupa no Grieķijas – šādu deportāciju paredz starp Eiropas Savienību un Ankaru noslēgtā vienošanās. Atpakaļ tiek sūtīti tā dēvētie ekonomiskie bēgļi, un šis plāns izsaucis asu nopēlumu no cilvēktiesību organizācijām.

Uz Turciju tiek deportēti tie imigranti, kas Grieķijā ieradušies nelegāli. Pagaidām atpakaļ nosūtīti 90 cilvēki no Pakistānas, Marokas, Alžīrijas un Tunisijas.

Turpmākajās dienās līdzīgs liktenis piemeklēs vēl 173 patvēruma meklētājus. Par šādu notikumu pavērsienu paši imigranti pauž neapmierinātību.

“Man nepatīk šī valsts – Turcija. Man patīk šeit – Grieķijā un Eiropā. Kāpēc man neļauj šeit palikt? Negribu braukt atpakaļ uz Pakistānu,” stāsta kāds patvēruma meklētājs.

Foto

Imigrantu deportācija sākās pēc Eiropas Savienības un Ankaras panāktās vienošanās. Tā paredz, ka turpmāk visi migranti, kas ieradīsies Grieķijā, tiks vesti atpakaļ uz Turciju. Tāpat uz Turciju drīkstēs nosūtīt imigrantus, kas jau nokļuvuši citās ES dalībvalstīs.

Savukārt par katru atpakaļ nosūtīto cilvēku Eiropai pretim būs jāpieņem viens Turcijā mītošs Sīrijas bēglis. Šo vienošanos asi kritizē cilvēktiesību organizācijas.

Lēmums par deportāciju tiek pieņemts pēc imigrantu identitātes noskaidrošanas. Uz Turciju galvenokārt tiek nosūtīti ekonomiskie bēgļi.

Video

0 Komentāru