Grieķija nāk klajā ar savu reformu piedāvājumu

Komentāri

Šodien beidzās termiņš, līdz kuram Grieķijai bija jāiesniedz savs reformu priekšlikums, lai paglābtu valsti no bankrota. Dienas laikā Eiropas Komisija kopā ar Alekša Cipra valdību mēģināja rast kompromisu. Piektdienas vienošanās paredz, ka tikai pozitīva aizdevēju lēmuma gadījumā Grieķijai ļaus pagarināt glābšanas programmu vēl par četriem mēnešiem.

Jaunā Grieķijas premjera Alekša Cipra valdība nedēļas nogali aizvadīja, prātojot, kā palikt pa labam ar aizdevējiem, reizē nezaudējot vēlētāju atbalstu. Vieniem piektdien tika dots solījums nākt klajā ar reformu piedāvājumu, lai iegūtu laiku un novērstu kārtējos Grieķijas bankrota draudus, otriem – vēl priekšvēlēšanu gaisotnē tika solīts aizdevējus piespiest piekāpties grieķu prasībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gaidot, kāds tad būs gala lēmums, atēnieši lika noprast, ka paļaujas uz jauniecelto valdību.

Šīs dienas laikā vispirms parādījās anonīmu avotu paziņojumi, ka Cipra valdība savu priekšlikumu iesniegusi, taču tā saturs netika atklāts. Vēlāk Eiropas Komisija centās atspēkot šīs ziņas, sakot, ka galīgā saraksta joprojām neesot. Tā iesniegšanas termiņš ir līdz šīs dienas beigām.

Līdzko aizdevēji, tā saucamā “troika” – Eiropas Komisija, Eiropas Centrālā banka un Starptautiskais Valūtas fonds – sarakstu saņems, tas tiks apspriests telefonkonferencē, un no aizdevēju lēmuma būs atkarīgs, vai grieķiem ļaus palikt pie sava reformu plāna, vai arī to noraidīs.

Gala lēmums piederēs eirozonas finanšu ministriem, kuri jau rīt Briselē tiksies uz vēl vienu Grieķijas krīzei veltītu Eirogrupas sanāksmi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl