Grieķija izrāda apņēmību neielaist valstī nelegālos imigrantus

17 komentāri
Grieķija izrāda apņēmību neielaist valstī nelegālos imigrantus
AFP / SCANPIX

Pēc tam, kad Ankara atļāvusi lielam skaitam migrantu doties uz pierobežas rajoniem, Grieķija paziņojusi, ka ir gatava nepieļaut nelegālu iekļūšanu Eiropas Savienībā (ES).

“Visu nakti drošības spēki novērsuši nelegālu robežas šķērsošanu,” sarunā ar televīzijas ziņu kanālu “Skai” sestdienas rītā norādīja aizsardzības ministrs Niks Panagiotopuls.

Viņš piebilda, ka vairāki nelegālie imigranti aizturēti.

Grieķija pastiprinājusi robežkontroli arī Egejas jūras austrumdaļā gar Turcijas piekrasti, savukārt pavēstīja kuģniecības un salu politikas ministrs Joanis Plakiotakis, kura pārziņā atrodas arī krasta apsardze.

“Grieķijas robežas ir arī Eiropas robežas,” uzsvēra Plakiotakis.

Robežpolicija un policijas īpašo uzdevumu vienības naktī uz sestdienu pielietoja asaru gāzi un trokšņa granātas, lai neļautu nelegālajiem imigrantiem iekļūt Grieķijas teritorijā caur slēgto Kastaniju robežšķērsošanas punktu.

Arī sestdien situācija uz robežas ir saspringta, un sabiedriskā televīzija ziņo, ka dažiem nelegālajiem imigrantiem izdevies robežupi šķērsot gumijas laivās.

Sestdienas rītā sasaukta Grieķijas valdības ārkārtas sēde, lai apspriestu situāciju uz robežas.

Turcija piektdien paziņoja, ka vairs neturēs slēgtu savu robežu cilvēkiem, kas vēlas doties uz Eiropu.

Šādu lēmumu Ankara pieņēma pēc tam, kad Sīrijas aviācijas uzlidojumā Idlibas provincē tika nogalināti 33 Turcijas armijas karavīri.

Ankara apgalvo, ka tā bijusi spiesta atvieglot robežkontroli, jo nesaņem pietiekamu atbalstu bēgļu uzturēšanai.

Turcija, kurā jau uzturas aptuveni 3,6 miljoni sīriešu bēgļu, bažījas, ka karadarbības dēļ no Sīrijas valstī ieradīsies vēl lielāks skaits bēgļu.

17 komentāri