Komentāri
Grieķija gatavojas referendumam, bet pieaug neizpratne par tajā formulēto jautājumu
FOTO: SCANPIX

Grieķija gatavojas svētdien gaidāmajai tautas nobalsošanai, kas izšķirs tās turpmāko likteni eirozonā. Atēnās nerimstas demonstrācijas – ielās dodas gan tie, kuri atbalsta valdību, gan tie, kuri aizdevējus.

Tuvojoties referendumam, kad grieķi dosies pie vēlēšanu urnām izlemt valsts turpmāko likteni, iedzīvotāji sadalījušies divās frontēs. Kreisās valdības atbalstītāji uz referendumu raugās, kā iespēju no šīs kritiskās situācijas iziet ar augsti paceltu galvu, bet otra puse uzskata, ka šī nobalsošana ir izvēle par palikšanu Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kamēr notiek gatavošanās tautas nobalsošanai, izskan arī viedoklis, kā tas nemaz neatbilst starptautiskajām normām. Neizpratni radījis arī biļetenā uzdotais jautājums.

Vietējos medijos jau izskanējis izsmejošs jautājums, kad un kā balsotājiem tiks parādīti šie dokumenti, un vai vēlēšanu iecirkņos dežūrēs ekonomisti, kas šo jautājumu cilvēcīgā valodā izskaidros.

 

Jaunākās aptaujas liecina, ka to vēlētāju skaits, kas atbalsta aizdevēju nosacījumus, nedaudz pārsniedz to skaitu, kas izvēlējušies teikt nē. Tomēr kopumā iedzīvotāji ir noguruši no nemitīgās neziņas, kas sekos turpmāk.

Lasi vēl