Grieķijā gaida medicīniskās marihuānas tirgus attīstību

0 Komentāru
Grieķijā gaida medicīniskās marihuānas tirgus attīstību
Foto: EPA

Grieķijā medicīniskā marihuāna, kas jau gadiem ilgi ir legāla vairākās pasaules valstīs, tai skaitā Somijā, Vācijā, Polijā un 29 ASV štatos, citviet tās lietotājiem joprojām var sagādāt lielākas vai mazākas problēmas ar varas iestādēm.

Šo valstu vidū bija arī Grieķija, kur tagad valdība ir secinājusi – medicīniskā marihuāna ne tikai remdēs daudzu tūkstošu pacientu ciešanas, bet arī kļūs par iespēju, kā būtiski papildināt valsts kasi.

45 gadus vecais Konstantinis Siross, piecu bērnu tēvs, 19 gadu vecumā cieta motocikla avārijā, kas atstāja paliekošas pēdas – deformētu roku un hroniskas sāpes. Gadu ritējumā viņam tika izrakstīti dažādi medikamenti – taču bez manāmiem rezultātiem.

“Tās zāles ko ārsti man deva, nedarbojās. Tām bija dažādi blakus efekti, turklāt man ir alerģija pret vielām, kuru sastāvā ir morfīns. Tad es izmēģināju marihuānu – un sāpes nekavējoties pazuda,” norāda Sirioss.

Kopš tās reizes viņš marihuānu lieto to katru dienu. Taču legāli tikt pie savas ikdienas devas ir grūti, atzīst Konstantinis kurš ir ”medicīniskās marihuānas lietošanas atbalsta grupas” prezidents un ir vairākkārt arestēts par marihuānas audzēšanu. Turklāt viņš nav vienīgais, kas atklājis tās pozitīvās īpašības.

“Mums ir bērni ar autismu, kas sākuši lietot medicīnisko marihuānu, un daudzos gadījumos rezultāti ir absolūti brīnumaini. Bērni, kas nerunāja, ir sākuši runāt.”

Taču drīz tas varētu mainīties. Martā Grieķijas valdība pieņēma likumu, kas legalizē marihuānas audzēšanu un ražošanu medicīniskiem mērķiem, paverot iespēju investīcijām jaunā biznesa nišā. To ar sajūsmu uzņēmuši gan pacienti, gan ārsti, jo – lai arī medicīniskās marihuānas produktus Grieķijā drīkst importēt jau no pagājušā gada, dažādi normatīvi šādu opciju padarījuši sarežģītu, turklāt krietni sadārdzina to cenas.

Nesen Atēnās notika starptautiska, valdības atbalstīta marihuānas produktu izstāde, nolūkā pievērst sabiedrības uzmanību šim tematam, par ko līdz šim nebija pieņemts runāt skaļi. Pasākums pulcēja ne tikai uzņēmējus, bet arī zinātniekus un akadēmiķus, kas izvērtēja medicīniskās marihuānas plusus. Ārsti norāda, ka ir daudz pacientu, kas jau gadiem ilgi to nelegāli ieved no ārzemēm un dzīvo nepārtrauktās bailēs no kriminālatbildības.

Parādu krīzes nomāktās Grieķijas valdību īpaši ieintriģējusi arī iespēja nopelnīt – aprēķināts, ka medicīniskās marihuānas nozare varētu piesaistīt investīcijas vairāk nekā viena miljarda eiro apmērā. Arī Konstantinis Siross, kurš pārtiek no invaliditātes pabalsta, cer savu kaņepju lauku pārvērst par plaukstošu uzņēmumu – un ražot ne tikai ķermeņa eļļas un krēmus, bet īstu, medicīnisko marihuānu.
0 Komentāru