Grieķija cer panākt jaunu vienošanos par parāda atmaksu

Komentāri
Grieķija cer panākt jaunu vienošanos par parāda atmaksu
FOTO: SCANPIX

Jaunais Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs šodien devies savā pirmajā ārvalstu braucienā, kura laikā viņš tiksies ar daudziem Eiropas līderiem. Galvenā sarunu tēma plānotajās tikšanās ir Grieķijas attiecības ar starptautiskajiem kreditoriem un vēlme panākt jaunu vienošanos par parāda atmaksu. 

Šodien par jaunā Grieķijas premjera pirmo pieturvietu ārvalstu braucienā kļuva Kiprā, Grieķijas tuvs sabiedrotais, kuru arī skārusi eiro zonas parādu krīze. Pēc sarunām ar Kipras prezidentu, kopīgā preses konferencē Grieķijas premjers kliedēja baumas, ka Atēnas varētu aizņemties naudu no Krievijas, taču atkārtoti uzsvēra, ka centīsies sākt sarunas par jaunu parāda atmaksas vienošanos ar Eiropas partneriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aleksis Ciprs norādīja, ka ir jālikvidē tā dēvētā troika, jeb Eiropas Komisijas, Eiropas Centrālās bankas un Starptautiskā Valūtas fonda inspektori, kas uzrauga grūtībās nonākušo valstu finanses.

Rīt viņš tiekas ar Itālijas premjeru Mateo Renzi kurš ir viens no lielākajiem pretiniekiem Eiropas mēroga taupības pasākumiem. Šonedēļ Cipram paredzētas tikšanās arī ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru, kā arī Francijas prezidentu Fransuā Olāndu.

Tiesa gan, šobrīd viņam nav noteikta tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kurai būs izšķirošs vārds par to vai ar Grieķiju tiks slēgta jauna parādu atmaksas vienošanās. Vācija jau likusi saprast, ka ir pret šādu notikumu attīstību.

Tomēr Grieķijas jaunā, kreisi noskaņotā valdība ir pilna apņēmības ieturēt stingru pozīciju sarunās par sava parāda atmaksas nosacījumiem, kas jau iepriekš raisīja bažas starptautisko investoru un Eiropas līderu vidū. Tomēr pretēji agrāk izskanējušām prognozēm jaunais Grieķijas valdības vadītājs pavēstījis, ka eirozonu viņa valsts nedomā pamest.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl