Grieķiem reiz pietiek: algu samazināšanas un nodokļu celšanas dēļ grieķi iziet ielās

Komentāri

Protestējot pret valdības iecerēm samazināt algas un paaugstināt nodokļu slogu, Grieķijā arodbiedrības sākušas kārtējo ģenerālstreiku.

Pašreizējā – diennakti ilgajā – streikā Grieķijā nekursē sabiedriskais transports un dzelzceļa satiksme, slēgtas ir valsts skolas, bet slimnīcās strādā tikai neatliekamā palīdzība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienojoties protestā, Atēnas ielās izgājuši aptuveni septiņi tūkstoši grieķu, kuru niknums, kā ierasts, vērsts arī pret starptautisko aizdevēju izteiktajiem taupības priekšlikumiem, par kuriem Grieķijas parlamentam jābalso šīs nedēļas nogalē.

Grieķija aizvien ir atkarīga no starptautiskajiem aizdevējiem, un tie vēlas arī, lai ekonomikas atveseļošanas vārdā Grieķija groza darba likumu un samazina iespējas rīkot streikus.

Attiecībā uz nodokļu pieaugumu nākamgad Grieķijas valdība centīsies gūt papildu ieņēmumus no auto nodokļiem, fiksētā telefona nodokļa, sabiedriskā medija nodevu. Pieaugs akcīze degvielai un kafijai. Paredzēts arī samazināt valsts tēriņus algām un pensijām.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl