Gribēju uz jebkuru valsti, kas varētu aizsargāt, stāsta bēglis, kas ieradies Lietuvā

Pievienot komentāru
Gribēju uz jebkuru valsti, kas varētu aizsargāt, stāsta bēglis, kas ieradies Lietuvā
FOTO: LETA

Pirmais patvēruma meklētājs, kurš saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) valstu vienošanos ieradās Lietuvā, atzinis, ka gribējis uz jebkuru valsti, kas varētu aizsargāt viņu un viņa ģimeni. Tā otrdienas vakarā vēstīja raidījums LNT Ziņas.

”Es gribēju uz jebkuru valsti, kura vien varētu aizsargāt no iespējamiem draudiem manai ģimenei un manai dzīvībai,” tā teica irākietis Jasers al Ani, kurš Lietuvā ieradās ar sievu Hansi un diviem maziem bērniem – piecus gadus un vienpadsmit mēnešus veciem.

Irākiešu ģimene, kas ieradās no nometnes Grieķijā, trīs mēnešus dzīvos Ruklas Bēgļu uzņemšanas centrā.

Sākotnēji bija saņemta informācija, ka ģimenes galva runā arī angliski, taču uz žurnālistu jautājumiem viņš atbildēja arābu valodā. Vīrietim esot augstākā izglītība, bet sieviete ir beigusi septiņas klases.

”Pašlaik ir konflikts starp sunnītiem un šiītiem, un sūta visādus draudus. Es esmu sunnīts, bet draud šiīti, tāpēc arī nolēmām izceļot,” došanos bēgļu gaitās skaidroja vīrietis.

Kā atstāstīja Lietuvas iekšlietu viceministrs Elvīns Jankevičs, ģimene esot iztaujājusi par Lietuvu, jautājusi par klimatu, taču tā visu pieņem, kā ir. ”Tāpēc ka viņiem pats svarīgākais ir izglābties, izveidot labāku nākotni,” piebilda viceministrs.

Grieķija piedāvājusi sarakstu ar vēl dažām ģimenēm, un nākamie patvēruma meklētāji Lietuvā ieradīsies nākamgad. Nav noslēpums, ka viņi uz Lietuvu neraujas.

Turklāt pagājušajā nedēļā tika nolemts, ka viņiem pabalstos izmaksājamās naudas summas tiks samazinātas vēl uz pusi. Uz Lietuvu bija jāatlido vēl vienai patvēruma meklētāju ģimenei, bet tā no nometnes Grieķijā esot pazudusi.