Komentāri
Grībauskaite: Ukrainas pamiera vienošanās ir “vāja”
FOTO: SCANPIX

Nule kā panāktā vienošanās par pamieru Ukrainā ir “tikai daļējs atrisinājums”, ceturtdien sacīja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, norādot, ka vienošanās ir “vāja”, jo tajā nav nosacījumu par robežkontroli.

“Par robežkontroli netika panākta vienošanās, un tā netika atrisināta. Tas nozīmē, ka robeža ir atvērta visiem militāriem robežšķērsotājiem,” Briselē pirms Eiropas Savienības (ES) samita sacīja prezidente.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks brīdināja, ka “mums ir jābūt piesardzīgiem”, skaidrojot, ka “īstais pārbaudījums ir, kā šis pamiers tiks godāts uz vietas”.

Savukārt Francijas prezidents Fransuā Olands aizstāvēja vienošanos, kas tika panākta ar viņa dalību, saucot to par cerību staru laikā, kad galīgais iznākums ir neskaidrs. “Tuvākās stundas būs izšķirošas,” viņš piebilda.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi sarunās Minskā ceturtdien vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot ar 14. februāra pusnakti.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pavēstīja, ka vienošanos parakstījusi tā dēvētā kontaktgrupa, kurā ir Maskavas, Kijevas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji. Dokumentu parakstījuši arī kontaktgrupas sēdē pieaicinātie teroristu bandu vadoņi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl