Grībauskaite paziņo, ka Lietuva mācībām “Zapad” ir sagatavota labāk nekā agrāk

0 Komentāru
Grībauskaite paziņo, ka Lietuva mācībām “Zapad” ir sagatavota labāk nekā agrāk
"Ar prieku varu teikt, ka mēs esam daudz labāk sagatavoti nekā mācību "Zapad" mācību laikā 2009. un 2013.gadā," paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. (Ieva Čīka / LETA)

Lietuva labāk nekā jebkad agrāk ir sagatavota Krievijas un Baltkrievijas mācībām “Zapad 2017”, ceturtdien, 14. septembrī, paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

“Ar prieku varu teikt, ka mēs esam daudz labāk sagatavoti nekā “Zapad” mācību laikā 2009. un 2013. gadā. Mēs paši esam labāk sagatavoti, jo mūsu teritorijā ir labāka atturēšana un aizsardzības instrumenti, un mums palīdz arī mūsu partneri, mūsu draugi no NATO,” prezidente uzsvēra intervijā Lietuvas sabiedriskajam radio.

Viņa norādīja, ka mācības “Zapad” jau notiek mēnesi, lai arī tikai tagad sākas to aktīvā fāze.

“Mācības “Zapad” notiek jau apmēram mēnesi. Mēs redzējām militārās klātbūtnes pieaugumu un gatavošanos. Tādēļ mums nevajadzētu koncentrēties tikai uz 14. līdz 20. [septembri], jo tā ir tā sauktā aktīvā fāze. Patiesībā tā ir VIP daļa, kad ierodas viesi, tā ir mācību demonstrācija. Pirms un pēc šā datuma ir aktivitātes pieaugums,” piebilda Grībauskaite.

Jau vēstīts, ka ceturtdien, 14. septembrī, sākas Austrumeiropas valstu satraukumu izraisījušo Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze, kas ilgs līdz 20. septembrim.

0 Komentāru