Komentāri
Grībauskaite par “Brexit”: šodien vēl esam tālās pozīcijās, visi mēģina demonstrēt muskuļus
Foto: AFP / LETA

Eiropas Savienības 27 dalībvalstu līderi šodien Briselē vienbalsīgi apstiprinājuši vadlīnijas sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Samitā, kas notiek bez britu premjeres Terēzas Mejas līdzdalības, vadlīniju pieņemšanai bija nepieciešama tikai viena minūte.

Tās paredz, ka izstāšanās sarunas tiks vestas pakāpeniski. Vispirms plānots vienoties par “Brexit” nosacījumiem, tostarp par Apvienotajā Karalistē dzīvojošo Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām un par to, cik liels “rēķins” Londonai tiks piestādīts par tās iepriekš uzņemto saistību apmaksāšanu. Un tikai pēc tam Brisele ir gatava runāt britu un Eiropas Savienības turpmākajām attiecībām. Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite prognozē, ka šķiršanās process būs ļoti sarežģīts.

“Šodien vēl esam tālās pozīcijās. Visi mēģina demonstrēt muskuļus un pateikt, ka gribēsim tieši to un neko citu, bet sarunu process arī ir – satikties kaut kur vidū,” norāda Grībauskaite.

Izstāšanās sarunas, kuras ilgs divus gadus, tiks uzsāktas pēc Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kas notiks 8-ajā jūnijā

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl