Komentāri
Grībauskaite par “Brexit”: šodien vēl esam tālās pozīcijās, visi mēģina demonstrēt muskuļus
Foto: AFP / LETA

Eiropas Savienības 27 dalībvalstu līderi šodien Briselē vienbalsīgi apstiprinājuši vadlīnijas sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Samitā, kas notiek bez britu premjeres Terēzas Mejas līdzdalības, vadlīniju pieņemšanai bija nepieciešama tikai viena minūte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tās paredz, ka izstāšanās sarunas tiks vestas pakāpeniski. Vispirms plānots vienoties par “Brexit” nosacījumiem, tostarp par Apvienotajā Karalistē dzīvojošo Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām un par to, cik liels “rēķins” Londonai tiks piestādīts par tās iepriekš uzņemto saistību apmaksāšanu. Un tikai pēc tam Brisele ir gatava runāt britu un Eiropas Savienības turpmākajām attiecībām. Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite prognozē, ka šķiršanās process būs ļoti sarežģīts.

“Šodien vēl esam tālās pozīcijās. Visi mēģina demonstrēt muskuļus un pateikt, ka gribēsim tieši to un neko citu, bet sarunu process arī ir – satikties kaut kur vidū,” norāda Grībauskaite.

Izstāšanās sarunas, kuras ilgs divus gadus, tiks uzsāktas pēc Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kas notiks 8-ajā jūnijā

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl