Grēta Tūnberga kopā ar domubiedriem uzstājas Madrides klimata konferencē

5 komentāri

Madridē norisinās ANO Klimata konference, kurā savs vārds sakāms arī zviedru klimata aktīvistei Grētai Tūnbergai. Viņa atkal akcentējusi, ka planētas pārmaiņu dēļ cilvēki cieš un mirst. Viņa vēlas, lai tiktu sadzirdētas arī citu gados jaunu vides aizstāvju balsis, un auditoriju iepazīstināja ar jauniešiem no klimata izmaiņu visskartākajām vietām.

Grētu Tūnbergu, kas Madrides ANO Klimata konferencē ieradās ar katamarānu no Amerikas, visur pavada žurnālistu pūļi. Pirmdien viņa uzstājās kopā ar citiem jauniešiem.

“Mūsu stāsti ir izstāstīti daudz reižu, tāpēc nu pienācis laiks uzklausīt arī citus stāstus. Klimata pārmaiņas nav kas tāds, kas mūs ietekmēs nākotnē. No tām jau šobrīd neskaitāmi daudz cilvēku cieš un mirst,” pauž zviedru klimata aktīviste.

Grēta Tūnberga un viņas sabiedrotie uzskata, ka klimata krīzes apkarošanā ir svarīgs pamatiedzīvotāju kopienu viedoklis, jo tās gadu simtiem dzīvojušas saskaņā ar dabu un tām varētu būt noderīgi priekšlikumi.

“Maršalu salās pirms divām nedēļām piedzīvoju 16 pēdas augstus viļņus, mājas nācās pamest vismaz 200 cilvēkiem. Mūsu reģionā plosās tropu drudža epidēmija un pavisam netālu – Samoa salā masalas ir paņēmušas 70 cilvēku dzīvības. Šīs slimības ir saistītas ar klimata pārmaiņām,” stāsta klimata aktīvists no Maršalu salām, Karlons Zahrass.

“Mums ir jāveido kustības, lai izārstētu netaisnību, kam nolemtas nākamās paaudzes. Ir laiks savienoties ar māti zemi, laiks ieklausīties viņā, lai rasti klimata risinājumu,” teic Roza Vipla, klimata aktīviste no ASV.

Madrides konferencē lielvalstu līderi ar revolucionāriem lēmumiem līdz šim nav nākuši klajā.  Pārsvarā notiek sarunas par Parīzes klimata vienošanās prasību īstenošanu.

5 komentāri