Komentāri
Greenpeace atklāj informāciju par ASV un ES brīvās tirdzniecības līgumu
Foto: LETA

ASV un Eiropas Savienības brīvās tirdzniecības nolīgums pārkāpj vairākas Eiropas iedzīvotājiem būtiskas patērētāju aizsardzības tiesības, tāpēc vides aktīvistu organizācija Greenpeace aicina pārtraukt sarunas.

Šādu viedokli organizācija paudusi pēc tam, kad publiskoja tās rīcībā nonākušās ap 250 lappuses slepenas informācijas par sarunu norises gaitu. Greenpeace uzskata, ka sarunas būtu pilnībā jāsāk no jauna, šoreiz informējot arī sabiedrību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim ASV uzstājusi, ka līgums Eiropai ir izdevīgs, jo radītu jaunas darbavietas un samazinātu cenas precēm un pakalpojumiem. Tomēr tas, ka sarunas notiek aiz slēgtām durvīm, liekot apšaubīt Vašingtonas patiesos nodomus. Bažas pastiprina arī fakts, ka ar līguma nosacījumiem var iepazīties tikai šaurs cilvēku loks. Tikmēr Eiropas Savienības amatpersonas noliedz šo izskanējušo informāciju, to nodēvējot par kļūdainu un nepilnīgu, jo sarunas vēl aizvien notiekot.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl