Gorbačovs aizstāv Krieviju un brīdina par jauna Aukstā kara draudiem

0 Komentāru
Gorbačovs aizstāv Krieviju un brīdina par jauna Aukstā kara draudiem
(Foto: LETA)

Bijušais Padomju Savienības līderis Mihails Gorbačovs brīdina par jauna Aukstā kara draudiem, aicinot Eiropas Savienību (ES) atcelt sankcijas pret Krieviju.

“Pasaule atrodas uz jauna Aukstā kara sliekšņa. Daži saka, ka tas jau ir sācies,” sacīja 83 gadus vecais Gorbačovs, apmeklējot Berlīnes mūra krišanas 25. gadadienas pasākumus Vācijā.

Gorbačovs norādīja uz uzticības krasu samazināšanos starp Rietumiem un Krieviju aizvadītajos mēnešos. Bijušais PSRS līderis atkārtoja Kremļa retoriku, apsūdzot Rietumus, īpaši ASV par solījumu nepildīšanu pēc 1989. gada un Krievijas vājuma ļaunprātīgā izmantošanā.

Gorbačovs arī aicināja Rietumus atzīt Maskavas pašreizējo politiku krīzē Ukrainā un aicināja ES un ASV atcelt sankcijas pret Krieviju.

Gorbačovs šonedēļ jau paziņoja, ka tiekoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, viņš aizstāvēs Ukrainā īstenoto Krievijas politiku.
“Es strikti aizstāvēšu Krievijas pozīciju un tādējādi prezidentu Vladimiru Putinu,” ziņu aģentūra “Interfax” citē bijušā padomju kompartijas ģenerālsekretāra teikto.

83 gadus vecais Gorbačovs arī atzina – viņš ir “absolūti pārliecināts, ka Putins šobrīd aizsargā Krievijas intereses labāk nekā jebkurš cits”. Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru