“Gļēva rīcība!” – bijušie kara ieslodzītie asi nosoda Hāgas tribunālā apsūdzētā rīcību – indes izdzeršanu

2 komentāri
“Gļēva rīcība!” – bijušie kara ieslodzītie asi nosoda Hāgas tribunālā apsūdzētā rīcību – indes izdzeršanu
AFP/LETA

Dramatiski notikumi šodien Hāgā. Tur bijušās Dienvidslāvijas kara tribunāla priekšā stājās Bosnijas horvātu kādreizējie politiķi un militārpersonas. Taču sēdi nācās apturēt. Viens no apsūdzētajiem – horvātu ģenerālis Slobodans Praljaks – turpat tiesas zālē iedzēra indi, un pēc dažām stundām pienāca ziņas, ka viņš ir miris.

72 gadus veco Slobodanu Praljaku un vēl piecus citus apsūdzētos, tostarp pašpasludinātās Bosnijas horvātu valsts bijušo prezidentu Jadranko Prliču, atzina par vainīgiem apsūdzībās kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci.

Šodien bija paredzēts noslēgt šīs lietas apelācijas izskatīšanu, taču to nācās pārtraukt – pēc tam, kad tiesneši paziņoja, ka atstāj spēkā Praljakam piespriesto 20 gadu cietumsodu, viņš atlieca galvu un demonstratīvi norija mazas brūnas pudelītes saturu.

No sākuma tiesas zālē gan neviens nesaprata, kas noticis, līdz Praljaka advokāts paskaidroja, ka viņa klients iedzēris indi. Tad tiesas sēdi apturēja.

Notiekošajam līdzi sekoja arī Bosnijas musulmaņi, kurus deviņdesmitajos turēja gūstā. Praljaka rīcību viņi vērtē kā gļēvu.

IBRAHIMS BADZAKS
BIJUŠAIS KARA IESLODZĪTAIS

Skaidrs, ka viņš šo visu bija labi izplānojis. Bet tā nevajadzēja notikt, viņam vajadzēja saņemt pēc nopelniem. Es atceros, kā mani aizveda prom no mājām uz tabakas fabriku, kur Praljaks uzturējās. Ja nebūtu bijuši tie žurnālisti, kas mani izglāba, es nemaz nebūtu izdzīvojis.

Jāpiebilst, ka pagājušajā nedēļā mūža ieslodzījums piespriests bijušajam Bosnijas serbu armijas komandierim Ratko Mladičam, atzīstot viņu par vainīgu genocīdā, kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci Bosnijas kara laikā.

2 komentāri