Glāzgovā liesmas noposta vairāk nekā gadsimtu senu ēku

1 komentārs
Glāzgovā liesmas noposta vairāk nekā gadsimtu senu ēku
Foto: Reuters / LETA

Piektdienas vakarā Skotijas pilsētas Glāzgovas Mākslas skolā izcēlies plašs ugunsgrēks, liesmām pārsviežoties arī uz tuvējām skolas kompleksa ēkām.

Lai arī postījumi ir plaši, cilvēki neesot cietuši.

Kā norāda Skotijas ugunsdzēsības un glābšanas dienests, šis ir ārkārtīgi sarežģīts ugunsgrēks un paredzams, ka būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai liesmas pakļautu kontrolei.

Dzēšanas darbos tika iesaistīti vairāk nekā 120 ugunsdzēsēji. No tuvākās apkaimes evakuēti cilvēki. Ugunsgrēka atblāzma naktī bija redzama visā pilsētas centrā.

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena paziņojusi, ka viņai “sirds vai lūst, domājot par mīļo Glāzgovas mākslas skolu”.

Skolas ēkā, kas ir ievērojams jūgendstila arhitektūras piemineklis, ugunsgrēks izcēlies otrreiz pēdējo četru gadu laikā, bet, kā stāsta aculiecinieki, šoreiz situācija ir daudz nopietnāka.

Ēkā norisinājās miljoniem eiro vērts restaurācijas process pēc 2014. gada maija ugunsgrēka, kas izcēlās, kad projektora eksplozijā aizdegās putuplasta mākslas instalācija. Ēku pēc restaurācijas bija plānots atvērt nākamgad.

Mākslas skolas smilšakmens ēka celta no 1897. līdz 1909. gadam pēc skotu arhitekta Čārlza Renija Makintoša projekta. To kā jūgendstila arhitektūras pieminekli apmeklē apmēram 20 000 cilvēku gadā.

Ugunsgrēks izcēlās nepilnu stundu pirms pusnakts un izplatījās dažu minūšu laikā.
1 komentārs