Germanwings pilots nekad nav slēpis savas veselības problēmas un dziļo depresiju

Pievienot komentāru
Germanwings pilots nekad nav slēpis savas veselības problēmas un dziļo depresiju
Foto: AFP/LETA

Otrais pilots Andrēass Lubics, kurš, iespējams, tīši izraisīja Germanwings lidmašīnas katastrofu, bija informējis kompāniju, ka iepriekš cietis no smagas depresijas, atklājusi Vācijas nacionālā aviokompānija Lufthansa.

Lufthansa ir aviokompānijas Germanwings mātes uzņēmums.

Patlaban no Francijas Alpos avarējušās Germanwings lidmašīnas traģēdijas vietas pārvestas lielākā daļa upuru mirstīgo atlieku. Vācijas mediji ziņo, ka traģēdijas vietā izdevies atrast video no kāda mobilā tālruņa, kurā iemūžināti pēdējie traģēdijas mirkļi lidmašīnas salonā.

Video ir ļoti sliktas kvalitātes, taču tajā skaidri dzirdami pasažieru kliedzieni dažādās valodās. Tas pierāda, ka lidmašīnas pasažieri sapratuši, ka notiks traģēdija. Ieraksts fiksēts līdz brīdim, kad lidmašīna ietriecas kalnos. Videomateriāls šobrīd nodots izmeklētājiem.

“Šobrīd oficiāli nevaram apstiprināt video autentiskumu, taču, ja tiešām izrādīsies, ka iegūtais materiāls ir kāda pasažiera vai apkalpes locekļa uzņemts video, tas būs svarīgs pierādījums izmeklēšanā,” sacīja Briss Robins, Francijas prokurors.

Francijas prokuratūra šo traģēdiju nodēvējusi par masu slepkavību.