Germanwings lidmašīnas avārija. Vai ir izdarīts viss, lai kas tāds nekad vairs neatkārtotos?

0 Komentāru
Germanwings lidmašīnas avārija. Vai ir izdarīts viss, lai kas tāds nekad vairs neatkārtotos?
EPA/LETA

Šodien, 24. martā, aprit tieši gads, kopš aviosabiedrības Germanwings lidmašīnas otrais pilots Andrēass Lubics nolēma doties nāvē, līdzi paņemot arī pārējos lidmašīnā esošos cilvēkus. Vai gadu vēlāk var uzskatīt, ka ir izdarīts pietiekami daudz, lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos?

Pērn 24. martā lidmašīna Airbus 320, kas bija ceļā no Barselonas uz Diseldorfu, nogāzās kalnos. Bojā gāja 144 pasažieri un seši apkalpes locekļi, un tiek uzskatīts, ka avāriju apzināti izraisīja otrais pilots, kurš ieslēdzās kabīnē, kad to uz brīdi bija atstājis pilots.

Gadu pēc notikušā visskaļāk tiek uzdots jautājums, vai šī traģēdija kaut ko ir mainījusi.

Pirmkārt, jau uzreiz pēc notikušā plašākā aviosabiedrību lokā tika ieviests noteikums, ka pilotu kabīnē vienmēr jābūt vismaz diviem cilvēkiem. Otrkārt, īsi pirms gadadienas izmeklētāji pauduši viedokli, ka ārstiem būtu jāinformē varasiestādes, ja rodas bažas par pilotu psihisko veselību. Līdz šim viņi to nav darījuši konfidencialitātes nosacījumu dēļ.

Germanwings gadījumā atklājies, ka piecu gadu laikā Lubics bija konsultējies kopumā ar 41 ārstu, tostarp pusotru mēnesi pirms notikušā fiksētas sešas vizītes. Šajā laikā ārsti viņam ieteikuši ārstēties psihiatriskajā slimnīcā, tomēr ne varasiestādes, ne aviosabiedrība par to netika brīdināta.

Tikmēr bojāgājušo tuvinieki uzskata, ka atbildība par notikušo jāuzņemas Germanwings māteskompānijai Lufthansa. Viņi iecerējuši vērsties ar miljoniem vērtu prasību tiesā ASV, kur Lubics mācījies pilotu skolā.

Vērtējot notikušo, mediji gan norāda, ka šādi gadījumi kopumā ir reti. Komerclidaparātu negadījumi, ko piloti izraisījuši ar nodomu, reģistrēti 14 reizes.

0 Komentāru