Komentāri
Germanwings katastrofā bojāgājušo tuvinieki pieprasa lielākas kompensācijas
FOTO: SCANPIX

Vācu ģimenes, kuru tuvinieki gāja bojā kompānijas Germanwings lidmašīnas katastrofā Alpos noraidījušas aviosabiedrības piedāvātās kompensācijas un pieprasījuši tās palielināt līdz vismaz 100 000 eiro, sestdien paziņoja viņu jurists.

Germanwings mātes kompānija Lufthansa iepriekš paziņoja, ka tā 72 bojāgājušo vāciešu ģimenēm izmaksās katrai 25 000 eiro.

Papildus tam visiem bojāgājušo pirmās pakāpes radiniekiem – vecākiem, bērniem, adoptētajiem bērniem, laulātajiem un partneriem – tika solīti katram 10 000 eiro.

Upuru tuvinieku advokāts norādījis, ka piedāvātā summa ir nepiemērota, jo neatbilst tuviniekiem nodarītajām ciešanām.

Izmeklētāji uzskata, ka lidmašīnu, kas bija ceļā no Barselonas uz Diseldorfu, tīši nogāza otrais pilots, nogalinot visus tajā esošos 150 cilvēkus.

Bojāgājušo vidū bija skolēnu grupa, kas atgriezās no ceļojuma uz Barselonu.

Tūlīt pēc avārijas “Lufthansa” upuru ģimenēm piedāvāja palīdzību 50 000 eiro apmērā.

Bērniem, kas bija zaudējuši vienu vai abus vecākus, tika paredzēts atbalsts izglītībai no fonda, kurā ir 7,8 miljoni eiro.

Aprīlī “Lufthansa” bija aprēķinājusi, ka katastrofas zaudējumi veidos 300 miljonus dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl