Komentāri
Ģenerālstreiks Beļģijā izjaucis aptuveni 50 tūkstošu pasažieru plānus
FOTO: LETA

Desmitiem tūkstoši aviopasažieru šodien bija spiesti mainīt savus ceļojuma plānus, Beļģijā notiekošā ģenerālstreika dēļ. Nenotika arī no Rīgas plānotie reisi uz Briseli un atpakaļ. Beļģu arodbiedrību rīkotā protesta akcija bija vērsta pret jaunās valdības taupības politiku un skāra arī starptautisko dzelzceļa satiksmi. 

Briseles starptautiskajā lidostā jau kopš svētdienas vakara lidmašīnu kustība tika pilnībā apturēta. Tiek ziņots, ka streika dēļ tika atcelti 600 reisi, izjaucot apmēram 50 tūkstošu cilvēku plānus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arodbiedrību protesta iemesls ir premjera Šarla Mišela vadītās centriski labējās valdības koalīcijas plāni palielināt pensionēšanās vecuma slieksni un atteikties no inflācijas rosinātā algu palielinājuma, kas bija plānots nākamgad.

Streiks ietekmēja arī dzelzceļa satiksmi – ne tikai vietējo, bet arī starptautisko. Kompānija Eurostar. kas nodrošina satiksmi ātrgaitas maršrutā starp Briseli un Londonu, norādīja, ka visi vilcieni uz Briseli tika apturēti Francijas pilsētā Lillē. Daudziem pasažieriem streiks sagādāja nepatīkamu pārsteigumu.

Šis ir lielākais nacionālais streiks vairāku gadu laikā. Tā ir kulminācija iknedēļas streikiem, kas sākās pagājušajā mēnesī, kad 100 tūkstoši cilvēku pulcējās protesta gājienā, kurā sadursmēs tika ievainoti 112 policisti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl