“Gazprom” “piegriež” gāzi Rumānijai

Komentāri
“Gazprom” “piegriež” gāzi Rumānijai
Foto: Derrick Coetzee /Flickr

Krievijas gāzes giganta “Gazprom” gāzes piegādes Rumānijai trešdien samazinājušās par 13%, ceturtdien paziņoja Rumānijas Enerģētikas ministrija.

Ministrija norāda, ka Krievijas gāzes piegādes Rumānijai šobrīd ir mazāk nekā 0,2 miljoni kubikmetru gāzes dienā.

Rumānija no Krievijas saņem aptuveni piektdaļu tai nepieciešamās gāzes.

Jau ziņots, ka Ukrainas iedzīvotāji gatavojas sliktākajam scenārijam – ziemai bez gāzes. Pilnīgi bez apkures vismaz pirmajos aukstajos mēnešos Ukraina nepaliks, jo nelielos apjomos gāzi saņem no vairākām Eiropas valstīm. Taču, lai taupības apstākļos būtu siltāk, iedzīvotāji savos mājokļos maina logus un neredzētos apjomos pērk elektriskos sildītājus. Lai taupītu resursus, Kijevas pašvaldība jau nogriezusi karstā ūdens padevi trešdaļai pilsētas mājsaimniecību. Kopš jūlija karstā ūdens cena Ukrainā ir cēlusies par 70%. Ekonomisti paredz, ka arī cena par siltumu šajā ziemā būs divreiz augstāka.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl