Komentāri
Gazprom: Joprojām pastāv riski Krievijas gāzes piegādēm Eiropai caur Ukrainu
FOTO: LETA

Riski Krievijas gāzes piegādēm Eiropai caur Ukrainas teritoriju joprojām saglabājas, trešdien brīdināja Krievijas gāzes koncerns Gazprom.

Uzņēmums norādīja, ka šoziem varētu samazināties Krievijas gāzes piegādes Eiropai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tranzīta riski Ukrainā šoziem saglabājas,” paziņoja Gazprom vadītājs Aleksejs Millers.

Viņš prognozēja, ka problēmas var rasties no tā, ka Ukraina samazina tranzīta plūsmu uz Eiropu, ņemot vērā Kijevas nespēju nodrošināt pietiekamu gāzes piegādi pašas vajadzībām.

Problēmas varot rasties janvārī un februārī, kad tradicionāli ir lielākais gāzes patēriņš.

“Ukraina finansiālo problēmu dēļ nav spējusi novembrī un decembrī iegādāties pietiekami daudz Krievijas gāzes, tādējādi būtiski samazinot gāzes rezerves pazemes krātuvēs,” norādīja Millers.

Gazprom arī uzsver, ka uzņēmums pilnībā pilda savas saistības pret Ukrainu saskaņā ar oktobrī Briselē panākto vienošanos.

Tajā pat laikā Gazprom apsūdz Ukrainu savu saistību nepildīšanā, norādot, ka Krievijas enerģētikas uzņēmums Naftogaz iegādājās mazāku gāzes apjomu, nekā paredz vienošanās.

Kā vēstīts, oktobrī Krievija un Ukraina panāca vienošanos par gāzes piegādēm.

Krievija piekritusi ziemas periodā nodrošināt dabasgāzes piegādes Ukrainai, līdz ar to nodrošinot arī gāzes piegādes Eiropas Savienībai caur Ukrainas teritoriju.

Ukraina piekritusi apmaksāt savus gāzes parādus un maksāt par gāzi Krievijai priekšapmaksā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl